Name:
Password:
Free guest access

Send a comment to editor

NATO karavīri mācībās vingrinājušies aizstāvēt tā dēvēto Suvalku koridoru
Your name:
E-mail:
Comment:
Security Code:
To refresh the security code, click on it
Enter the code here:

  NATO karavīri mācībās vingrinājušies aizstāvēt tā dēvēto Suvalku koridoru

  Viļņa, 19.jūn., LETA--BNS. NATO karavīri militārajās mācībās pagājušajā nedēļas nogalē apguvuši tā dēvētā Suvalku koridora aizsardzību, paziņojuši Lietuvas Bruņotie spēki.

  Par Suvalku koridoru tiek dēvēts aptuveni 100 kilometrus plats Lietuvas un Polijas robežas posms - šaurākā vieta starp Krievijas Kaļiņingradas apgabalu ziemeļrietumos un Baltkrieviju austrumos. Kara gadījumā šīs teritorijas ieņemšana bloķētu sabiedrotajiem sauszemes ceļu uz Baltijas valstīm.

  Suvalku koridora aizsardzības mācībās bija iesaistīti aptuveni pusotrs tūkstotis Lietuvas, Polijas, Lielbritānijas un ASV karavīru ar smago militāro tehniku un helikopteriem. Tās norisinājās mācību "Geležinis vilkas" ("Dzelzs vilks") ietvaros, kas savukārt bija daļa no starptautiskajām mācībām "Saber Strike".

  "Šāda operācija notiks pirmo reizi. Viens no mūsu mērķiem ir noslīpēt iemaņas, kas vajadzīgas, lai sabiedrotie varētu ierasties Lietuvā. Tā ir tīri taktiska procedūra - kā viņi pārnāk pāri mūsu robežai, [ienāk] mūsu spēku kontrolētajā teritorijā un dodas dziļāk Lietuvas Republikā," žurnālistiem pirms mācībām pastāstīja Lietuvas Bruņoto spēku Sauszemes spēku komandieris brigādes ģenerālis Valdemārs Rupšis.

  Kopumā mācībās "Geležinis vilkas 2017" no 12. līdz 23.jūnijam piedalās vairāk nekā 5300 karavīri no desmit NATO valstīm - Beļģijas, Lielbritānijas, ASV, Horvātijas, Polijas, Vācijas, Norvēģijas, Nīderlandes, Portugāles un Lietuvas.

  • Published: 19.06.2017 12:44
  • LETA, BNS
  •  
  • © The given news may not be republished in any way or amount, or otherwise used by the mass media or Internet websites, without written permission of LETA. If this provision is not observed, the matter will be taken to court pursuant to the laws and regulations of the Republic of Latvia.