Ziņas

 • Makrons pauž neizpratni par Francijas kandidātes noraidīšanu uz ES komisāra amatu

  Parīze, 10.okt., LETA--AFP. Francijas prezidents Emanuels Makrons ceturtdien paudis neizpratni par Eiropas Parlamenta (EP) deputātu lēmumu noraidīt Francijas kandidāti uz Eiropas Savienības (ES) komisāra amatu Silviju Gulāru.

  EP komitejas balsojumā Gulāras kandidatūru atbalstīja tikai 29 deputāti, kamēr 82 to noraidīja.

  Nākamā Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena Makrona izvirzītajai Gulārai vēlējās uzticēt ES iekšējā tirgus uzraudzības portfeli.

  Taču viņa nav spējusi kliedēt deputātu aizdomas par nelikumīgu personāla algošanu laikā, kad Gulāra pati ieņēma EP deputātes amatu. Šajā lietā joprojām arī turpinās ES pretkorupcijas biroja uzsāktā izmeklēšana.

  Makrons preses konferencē Lionā sacīja, ka neizprot Gulāras kandidatūras noraidīšanu, jo pirms tam saņēmis apstiprinājumu no EP lielāko frakciju vadītājiem, ka viņi atbalsta Gulāru.

  Makrons atklāja, ka Leiena lūgusi viņu ierosināt trīs kandidātus komisāra amatam un no šiem trim Leienas favorīte bijusi Gulāra.

  Viņš atklāja, ka Leienai raksturojis Gulāru pozitīvi, bet brīdinājis, ka pastāv arī pretrunas.

  Leiena sacījusi, ka minējusi Gulāras vārdu EP frakciju vadītājiem, un pēc tam apliecinājusi Makronam, ka viss ir kārtībā.

  Makrons norādīja, ka viņam vissvarīgākais ir, lai Francija iegūst ES iekšējā tirgus uzraudzības portfeli, kam Gulāra bija izvirzīta.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.