Ziņas

 • Rinkēvičs piedalīsies ES Vispārējo lietu padomes un Vispārējo lietu padomes 50.panta formāta sanāksmēs Briselē

  Rīga, 14.maijs, LETA. Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) šodien piedalīsies Eiropas Savienības (ES) Vispārējo lietu padomes un Vispārējo lietu padomes 50.panta formāta sanāksmēs Briselē, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

  ES Vispārējo lietu padomes sanāksmē ministri apmainīsies viedokļiem par 28.jūnija un 29.jūnija Eiropadomes darbakārtības projektu, kā arī pievērsīsies aktuālajai situācijai jautājumā par likuma varu Polijā.

  Sanāksmē Eiropas Komisija (EK) iepazīstinās ministrus ar 2.maijā publicēto ES daudzgadu budžeta pakotni 2021.–2027.gadam. Par to plānota sākotnējā ministru viedokļu apmaiņa.

  Savukārt Vispārējo lietu padomes 50.panta formāta sanāksmē ministri uzsāks 28.jūnija vai 29.jūnija Eiropadomes sanāksmes 50.panta formātā sagatavošanas darbu un uzklausīs ES sarunveža sniegto informāciju par aktuālo sarunās par Lielbritānijas izstāšanos no ES.

  Vispārējo lietu padomes sanāksmes notiek reizi mēnesī, un 2018.gada pirmajā pusgadā to vada ES Padomes prezidējošā valsts Bulgārija.

  Vispārējo lietu padomes sanāksmes ES 27 dalībvalstu sastāvā (50.panta formātā) tiek izskatīti jautājumi, kas saistīti ar Lielbritānijas izstāšanās no ES sarunu procesu.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.