Twittera apskati

 • Solis tuvāk vienlīdzībai

  Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" savākti 10 000 parakstu par Kopdzīves likuma pieņemšanu Latvijā. Parakstu vākšanu pirms nepilniem trim gadiem sācis politiķis Juris Pūce (LA), kurš patlaban ir Rīgas domes deputāts. Pūces ieskatā likuma pieņemšanas nepieciešamību nosaka tas, ka vairums Latvijā dzīvojošo pāru jau patlaban nav laulāti, bet viņu savstarpējās juridiskās attiecības un attiecības pret valsti nav pietiekami aizsargātas. Piedāvātais likumprojekts paredz izdarīt izvēli, kādu jau izdarījušas vairums Rietumu valstu, tajā skaitā Igaunija, uzsvēra Pūce. Aicinājuma autori norāda, ka divu pieaugušu cilvēku kopdzīves reģistrēšana nodrošinātu līdztiesību visiem sabiedrības locekļiem, izrādot cieņu pret viņu dzīves ceļu. Neatkarīgi no tā, vai tie ir pretējā dzimuma vai viendzimuma pāri. Tvitera lietotāji gan priecājas, gan diskutē par šāda likuma vajadzību Latvijā.

  Iniciatīvas autors Juris Pūce priecājas par paveikto.

  Mīļie, tas ir noticis :) paldies liels tiem 10 000, kas ir par ikvienu Latvijas ģimeni! Kopdzīves likuma ideja būs Saeimā!
  P.S. Tie, kas vēl nepaguva, neskumstiet! Parakstieties, labāk, lai paraksti ir vairāk. https://t.co/iP9YbgxI5Q

  Tvitera lietotāja ar lietotājvārdu "Reāla IVF mamma" priecājas par savāktajiem parakstiem.

  2.5 gadus tika vākti 10000 parakstu par Kopdzīves likuma iniciatīvu. Dienā,kad tie beidzot savākti (paldies!), sieva ir starpkontinentālajā galopā, un man šampis būs jādzer lepnā vientulībā,virtuāli saskandinot ar pārējiem,kuriem tas ir svarīgi.

  Izmaiņas sabiedrības attieksmē novērojusi Linda Dambeniece.

  Paiet gadi seši, septiņi un tie, ko atceros kā pārliecinātus homofobus, sveic @realaGrutniecba ar 10000 balsu savākšanu kopdzīves likumam. Ejam uz priekšu, ejam.

  Par savu nostāju steidz atgādināt biedrība "Asociācija Ģimene".

  Atgādinājumam - par Eiropas pilsoņu iniciatīvu "Mamma, Tētis un Bērni" @MammaTetisBerni jeb laulībā balstītas ģimenes definīcijas pieņemšanu Latvijā deviņos mēnešos tika savākti 15843 paraksti.
  @Jekaba11 twitter.com/lsmlv/status/9…

  Latvijas Universitātes profesors Ģirts Karnītis nesaprot, kāpēc Kopdzīves likums nepieciešams heteroseksuāliem pāriem.

  Saprotu kopdzīves likuma vajadzību viendzimuma pāriem. Nesaprotu heteroseksuāliem pāriem- kāpēc nevar salaulāties. Dzimtsarakstos bez baltas kleitas - ātri un vienkārši. Un sauklis “parakstīt juridisku papīru grib cilvēki, kuri negrib ķēpāties ar papīriem” vispār ir absurds.

  Skaidrojumu mēģina rast IT jomas pārstāvis Didzis Uzuliņš.

  @GirtsKarnitis laulībai ir tā nianse, ka vajag lieciniekus, savukārt kopdzīves līgumam pietiktu ar notāru. Iespējams cilvēki nevēlas lieciniekus, kas ir informēti par viņu kopdzīvi.

  Žurnāliste Sarmīte Kolāte jau satraucas par Saeimā gaidāmajām debatēm.

  Ziņa par 10 000 parakstiem par Kopdzīves likumu ir lieliska, taču es nezinu, vai esmu gatava tām "gara milžu" debatēm, kas par šo tēmu varētu norisināties Saeimā pirms idejas noraidīšanas

  Debatēm gatava ir juriste Dace Kavasa.

  @Sarmite_Kolate @IvarsNeiders Bet vajag tās "gara milžu" debates. Lai spīd visā pilnībā!!! Lai atklāj slēptākos smadzeņu nostūrus! Cirkā dzīvnieku nav - un nevajag. Būs Saeima!