Ziņas

 • Mogerīni: Irānas kodolvienošanās darbojas

  Brisele, 11.janv., LETA--AFP/DPA. Eiropas Savienības (ES) augstā pārstāve ārlietās un drošības politikas jautājumos Federika Mogerīni ceturtdien paziņoja, ka ar Irānu panāktā kodolvienošanās darbojas, lai arī ASV prezidents Donalds Tramps ir apsvēris iespēju atkārtoti Teherānai piemērot sankcijas.

  "Vienošanās darbojas, tā sasniedz galveno mērķi, kas ir Irānas kodolprogrammas iegrožošana un cieša uzraudzība," pēc sarunām ar Irānas ārlietu ministru Mohammadu Džavadu Zarifu, kā arī Francijas, Lielbritānijas un Vācijas ārlietu ministriem Briselē uzsvēra Mogerīni.

  "Būtiski, lai visas puses turpina ievērot līguma noteikumus," piebilda Francijas ārlietu ministrs Žans Īvs Ledriāns, uz vienošanās pildīšanu aicinot arī Savienotās Valstis.

  "Es nedomāju, ka kāds līdz šim ir radījis labāku alternatīvu, (..) lai liegtu Irānai turpināt virzīties uz militāru kodolspēju iegūšanu," norādīja Lielbritānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons.

  Atšķirībā no ASV, kas vēlas pārskatīt kodolvienošanos, ES uzstāj uz vienošanās īstenošanas turpināšanu.

  2015.gadā noslēgtā kodolvienošanās paredz starptautisko sankciju atcelšanu un Irānas kodolprogrammas ierobežošanu.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.