Ziņas

 • Tilersons ar ES ministriem Briselē runās par transatlantisko attiecību stiprināšanu

  Brisele, 1.dec., LETA--AFP. ASV valsts sekretārs Rekss Tilersons otrdien tiksies ar Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ārlietu ministriem, lai runātu par transatlantisko attiecību stiprināšanu.

  "Ārlietu ministriem 5.decembrī Briselē būs neoficiāla tikšanās ar ASV valsts sekretāru Reksu Tilersonu," piektdien paziņoja ES.

  Tilersonam tajā pašā dienā paredzēts apmeklēt arī NATO apspriedi.

  Brīdī, kad Briseles un Vašingtonas attiecības ir saspīlētas ASV prezidenta Donalda Trampa "Amerika pirmajā vietā" politikas dēļ, ES augstā pārstāve ārlietās un drošības politikas jautājumos Federika Mogerīni un ministri "apspriedīs iespējas stiprināt transatlantisko sadarbību lielāko globālo problēmu risināšanā".

  Kopš Trampa stāšanās amatā ES un ASV bijušas domstarpības tādos jautājumos kā Irānas kodolvienošanās, klimata pārmaiņas un starptautiskā tirdzniecība.

  Mogerīni vēstulē ES ministriem pauda "pārliecību, ka tikšanās būs lieliska iespēja risināt svarīgākos ārpolitikas jautājumus un apspriest to, kā mēs varam stiprināt transatlantisko sadarbību".

  Tilersona vizīte Briselē notiek brīdī, kad parādījušās ziņas, ka viņu amatā varētu nomainīt ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) direktors Maiks Pompeo, kurš tiek uzskatīts par draudzīgāku Trampa stingrās līnijas politikai. ASV prezidents tikmēr ir atteicies izslēgt iespēju, ka Tilersonam var nākties atstāt amatu.

  Atbildot uz jautājumu, vai viņš vēlas Tilersona palikšanu amatā, Tramps tikai pateica, ka "Rekss atrodas šeit", Baltajā namā, laužot ierasto praksi šādos gadījumos paust uzticību.

  Valsts departaments paziņojis, ka Tilersonam "patīk savs darbs", turklāt viņam ieplānotas apspriedes arī Vīnē un Parīzē.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.