Ziņas

 • Orbāns aicina ES atcelt Baltkrievijai piemērotās sankcijas

  Minska, 5.jūn., LETA--AFP. Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns piektdien aicinājis Eiropas Savienību (ES) atcelt sankcijas, kas piemērotas Baltkrievijai.

  "Ir neiespējami izveidot sadarbību, esot sankcijām. Tādēļ pienācis laiks Eiropas Savienībai atcelt esošās sankcijas, kas piemērotas Baltkrievijai," piektdien, tiekoties ar Baltkrievijas prezidentu Aleksandru Lukašenko, sacījis Orbāns.

  ES sankcijas ietver ieroču embargo, kā arī līdzekļu iesaldēšanu un aizliegumus ieceļot ES.

  Orbāns pauda cerību, ka viņa tikšanās ar Lukašenko būs nozīmīgs solis uz priekšu, ziņo Baltkrievijas prezidenta preses dienests.

  Lukašenko savukārt nodēvēja Ungāriju par "Baltkrievijas tuvāko partneri Eiropas Savienībā", kas saprot Baltkrieviju tā, kā neviens cits.

  Lukašenko pateicās Orbānam par "drosmīgo soli", apmeklējot Baltkrieviju jaunā koronavīrusa pandēmijas laikā.

  Abi līderi vizītes laikā nevalkāja sejas maskas.

  Lukašneko ir atteicies ieviest ierobežojumus, lai cīnītos pret jauno koronavīrusu, lai gan valstī inficēšanas ar šo vīrusu apstiprināta jau gandrīz 46 000 cilvēku, no kuriem 253 ir miruši.

  Ungārijā, kurai līdzīgs skaits iedzīvotāju kā Baltkrievijai, inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta tikai 4000 cilvēku, no kuriem 542 ir miruši.

  Orbānam šī bija pirmā oficiālā vizīte Baltkrievijā.

  ES ir piemērojusi virkni sankciju Baltkrievijai par Lukašenko politisko oponentu pazušanu un protestu apspiešanu. Taču 2016.gadā, kad Lukašenko atbrīvoja politieslodzītos, ES atcēla lielāko daļu sankciju.

  Baltkrievija ziņoja, ka Orbāna vizītes mērķis bija paplašināt ekonomisko sadarbību un sadarbību tirdzniecības jomā un atbalstīt kopīgus projektus.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.