Ziņas

 • Daļa Latvijas partiju uzskata par nepieciešamu veikt nodokļu sistēmu harmonizāciju ES

  Rīga, 5.maijs, LETA. Daļa Latvijas partiju uzskata, ka Eiropas Savienībā (ES) ir nepieciešama atsevišķu nodokļu harmonizācija.

  "Jaunā Vienotība" uzsver, ka ES līmenī jau tagad ir veikta daļēja netiešo nodokļu harmonizācija, nosakot nodokļu bāzes un minimālās likmes. Šī sistēma būtu saglabājama, uzskata politiskais spēks.

  "Saskaņa" uzskata, ka nodokļu harmonizācija būtu nepieciešama vismaz daļēji attiecībā uz sociālām iemaksām, lai pārtrauktu darbaspēka noplūdi uz "dāsnākām" valstīm.

  Arī "KPV LV" domā, ka ir vajadzīga darbaspēka nodokļu harmonizācija. Tas veicinātu konkurētspēju un atļautu investoriem ērtāk plānot uzņēmējdarbību citās ES valstīs, pārliecināta partija.

  "Progresīvie" atbalsta vienotā uzņēmumu ienākuma nodokļa izveidi ar minimālo uzņēmumu ienākuma nodokļa likmi, kā arī sola iestāties par globālu nodokļu politikas institūcijas izveidi ANO paspārnē, lai globālai problēmai radītu globālus risinājumus ar visu valstu iesaisti.

  Partija "Latvijas krievu savienība" norāda, ka pakāpeniski jāharmonizē visu nodokļu sistēmu, sākot ar ienākuma nodokli no uzņēmējdarbības, kas izraisa negodīgo konkurenci tirgū.

  Tikmēr apvienība "Attīstībai/Par" uzskata, ka ir jānosaka kopējā konsolidētā uzņēmumu nodokļu bāze.

  Savukārt nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK, Zaļo un zemnieku savienība, Latvijas Reģionu apvienība un Jaunā konservatīvā partija uzskata, ka nodokļu sistēmu harmonizācija ES nav nepieciešama.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.