Ziņas

 • Vācijas eksperti: ECB vajadzētu samazināt obligāciju iegādes programmu

  Frankfurte, 2.nov., LETA--AFP. Eiropas Centrālās bankas (ECB) monetārās stimulēšanas pasākumi ļāvuši eirozonas valstīm aizkavēt reformas, trešdien norāda Vācijas Ekonomikas ekspertu padome, aicinot ECB mazināt apjomīgo obligāciju iegādes programmu.

  "Monetārās stimulēšanas pasākumu apmērs eirozonā vairs nav piemērots, ņemot vērā reģiona ekonomikas atlabšanu," padome norāda ziņojumā Vācijas kanclerei Angelai Merkelei. "ECB vajadzētu samazināt tās obligāciju iegādes programmu un priekšlaicīgi pārtraukt tās īstenošanu."

  ECB jau kopumā iegādājusies valdību un korporatīvās obligācijas vairāk nekā viena triljonu eiro apmērā, tādējādi cenšoties iepludināt līdzekļus finanšu sistēmā.

  Vairums analītiķu prognozē, ka šī programma, kas veido 80 miljardus eiro mēnesī, tiks īstenota arī pēc šobrīd noteiktā gala termiņa 2017.gada martā, ņemot vērā, ka eirozonas ekonomikas izaugsme saglabājas nenoteikta.

  Taču Vācijas ekspertu grupa brīdina, ka ECB tādējādi ir samazinājusi spiedienu uz valdībām, lai tās īstenotu reformas.

  Eksperti arī prognozē, ka eirozonas ekonomika šogad pieaugs par 1,6% un 1,4% nākamgad.

  Tāpat viņi uzsver, ka Lielbritānijas lēmums izstāties no Eiropas Savienības skaidri norāda uz nepieciešamību blokā īstenot reformas.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.