Ziņas

 • Eksperti: Eirozonas ekonomikas izaugsme pirmajā pusgadā turpināsies

  Luksemburga, 11.janv., LETA--RTTNEWS. Eirozonas ekonomikas izaugsme šā gada pirmajā pusē, visticamāk, turpināsies, galvenokārt pateicoties stabilam iedzīvotāju patēriņa un valsts izdevumu pieaugumam, trešdien prognozē trīs Eiropas vadošie ekonomikas institūti.

  Eirozonas ekonomika pērna ceturtajā ceturksnī palielinājusies par 0,4% un prognozējams, ka izaugsme šādā tempā turpināsies arī pirmajā pusgadā, prognozē Vācijas institūts "Ifo", Francijas INSEE un Itālijas ISTAT.

  Prognozes liecina, ka inflācija eirozonā pirmajā un otrajā ceturksnī pieaugs līdz 1,5%, salīdzinot ar 0,7% pērn ceturtajā ceturksnī. Sagaidāms, ka inflācijas kāpumu veicinās enerģijas cenu pieaugums.

  "Politiskā neskaidrība saglabājas augsta, ņemot vērā neskaidru turpmāku nākamās ASV valdības rīcību, jautājumus par "Brexit" realizēšanu un Itālijas referenduma sekas," norāda institūti. "Ņemot vērā gaidāmās vēlēšanas Francijā, Vācijā un Nīderlandē, politiskā neskaidrība nemazināsies. Visi šie minētie faktori var būtiski ietekmēt uzņēmumu investīciju lēmumus."

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.