Ziņas

 • "Eurostat": Latvijā jūnijā bijis ceturtais straujākais rūpniecības produkcijas apmēra pieaugums ES

  Rīga, 14.aug., LETA. Latvijā šogad jūnijā salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn bija ceturtais straujākais rūpniecības produkcijas apmēra pieaugums Eiropas Savienībā (ES), liecina pirmdien publiskotie ES statistikas pārvaldes "Eurostat" dati, kas apkopoti par 23 ES dalībvalstīm.

  Latvijā rūpniecības produkcijas izlaide jūnijā bija par 7,8% lielāka nekā šajā mēnesī 2016.gadā. No ES dalībvalstīm, par kurām ir pieejami dati, straujāks pieaugums bijis Igaunijā (+14,5%), Rumānijā (+11,5%) un Zviedrijā (+8,9%), bet nedaudz mazāks kā Latvijā kāpums reģistrēts Lietuvā (+7%), Polijā (+6,9%), Slovēnijā (+6,7%) un Ungārijā (+6,4%).

  Kopumā rūpnieciskās ražošanas kāpums gada laikā reģistrēts 21 ES dalībvalstī, par kurām ir pieejami dati, bet kritums bijis divās valstīs: Maltā (-1,3%) un Īrijā (-8,1%).

  Mēneša laikā rūpniecības produkcijas izlaides kāpums jūnijā reģistrēts deviņās ES dalībvalstīs, par kurām pieejami dati, 13 valstīs fiksēts samazinājums, bet Spānijā rūpniecības produkcijas izlaide saglabājusies nemainīga. Lielākais rūpniecības izlaides kritums salīdzinājumā ar šā gada maiju reģistrēts Īrijā (-7,5%), Čehijā (-3,8%) un Maltā (-3,2%). Latvijā rūpniecības produkcijas apmērs šajā periodā saruka par 0,4%, bet Lietuvā - par 0,7%.

  Savukārt straujākais kāpums jūnijā salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi fiksēts Luksemburgā (+3,4%), kamēr Igaunijā, Horvātijā un Nīderlandē kāpums bijis par 1,2%.

  ES dalībvalstīs kopumā jūnijā salīdzinājumā ar šo pašu mēnesi 2016.gadā rūpniecības produkcijas izlaide palielinājusies par 2,9%, bet eirozonā - par 2,6%. Mēneša laikā rūpnieciskā ražošana ES sarukusi par 0,5%, bet eirozonā - par 0,6%.

  Gan mēneša, gan gada laikā dati nav pieejami par Austriju, Beļģiju, Dāniju, Kipru un Slovākiju.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.