Ziņas

 • ECB: Aizdevumu izsniegšanas temps eirozonas privātajam sektoram novembrī paātrinājies

  Frankfurte, 29.dec., LETA--AFP. Izsniegto aizdevumu apjoms privātajam sektoram eirozonā šā gada novembrī piedzīvojis kāpumu, kas bijis straujāks par oktobrī reģistrēto izaugsmi, piektdien paziņoja Eiropas Centrālā banka (ECB).

  Eirozonas banku aizdevumi mājsaimniecībām un uzņēmumiem kopā novembrī, salīdzinot ar attiecīgo laika periodu pirms gada, palielinājušies par 2,9%, kas seko 2,8% kāpumam oktobrī.

  Banku aizdevumu apjoms ar finanšu nozari nesaistītiem uzņēmumiem eirozonā novembrī pieaudzis par 3,1% pēc tam, kad oktobrī tas palielinājās par 2,9%.

  Tikmēr mājsaimniecībām izsniegto aizdevumu apjoms novembrī palielinājies par 2,8%, kas seko 2,7% kāpumam oktobrī.

  ECB fiksējusi procentu likmes eirozonā rekordzemā līmenī, kā arī tā bankām piedāvā lētus aizdevumus un katru mēnesi iegādājas valdību un korporatīvos vērtspapīrus vairāku desmitu miljardu eiro apmērā.

  Šie pasākumi paredzēti, lai reālajai ekonomikai nodrošinātu vairāk līdzekļu no finanšu sistēmas, veicinot ekonomikas izaugsmi un inflācijas pieaugumu līdz ECB noteiktajam mērķim aptuveni 2% apmērā.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.