Ziņas

 • Polija un Ungārija neatkāpjas no savas imigrācijas politikas

  Budapešta, 3.janv., LETA—Polijas Radio/AP. Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm jābūt tiesībām pašām lemt, kādus cilvēkus uzņemt savā teritorijā, pēc tikšanās ar savu Ungārijas kolēģi Viktoru Orbānu trešdien paziņojis jaunais Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis.

  Savukārt Orbāns kopējā preses konferencē žurnālistiem norādīja, ka "ES migrācijas politika ne tikai nedarbojas, bet cietusi fiasko".

  Viņi atkārtoti uzsvēra, ka neatkāpsies no lēmuma neuzņemt patvēruma meklētājus saskaņā ar Briseles uzspiesto pārvietošanas shēmu.

  Abu valstu valdību vadītāji arī pauda pārliecību, ka Varšavas un Budapeštas uzturētā imigrācijas politika sākusi gūt atbalstu arī citās ES dalībvalstīs, kā arī uzsvēra Ungārijas un Polijas ieguldījumu bloka kopīgajā ekonomikas izaugsmē un stabilitātē.

  Moraveckis un Orbāns tikšanās laikā pārrunājuši arī reģionālo sadarbību un investīciju projektus Centrāleiropā.

  Moravecka viesošanās Budapeštā ir viņa pirmā ārvalstu vizīte kopš stāšanās amatā, ja neskaita viņa dalību ES decembra samitā Briselē, kur cita starpā viņam bija divpusēja tikšanās ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.