Ziņas

 • ''Eurostat'': Latvijā janvārī bijusi augstāka inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

  Rīga, 23.febr., LETA. Latvijā šā gada janvārī bijusi augstāka inflācija nekā Eiropas Savienībā (ES) un eirozonā vidēji, liecina piektdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.

  Gada inflācija Latvijā janvārī veidoja 2%. Augstāka nekā Latvijā inflācija janvārī bija Lietuvā un Igaunijā (abās valstīs 3,6%), Rumānijā (3,4%), Lielbritānijā (3%), Slovākijā (2,6%), kā arī Ungārijā un Čehijā (abās valstīs 2,1%).

  Šā gada janvārī salīdzinājumā ar 2017.gada janvāri inflācija reģistrēta visās ES dalībvalstīs, izņemot Kiprā, kur fiksēta 1,5% deflācija. Pēc Latvijas straujākie patēriņa cenu kāpumi gada laikā bijuši Austrijā (1,9%), Beļģijā (1,8%), Slovēnijā (1,7%), kā arī Zviedrijā un Polijā (1,6%).

  Apkopotie dati arī liecina, ka gada laikā lēnākais patēriņa cenu kāpums janvārī bijis Grieķijā (0,2%), Īrijā (0,3%), Dānijā (0,6%) un Spānijā (0,7%).

  ES gada inflācija janvārī kopumā bija 1,6% apmērā, savukārt eirozonā patēriņa cenas janvārī, salīdzinot ar attiecīgo mēnesi pirms gada, pieaugušas par 1,3%.

  Vienlaikus salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi - decembri- patēriņa cenas ES sarukušas 0,7%, bet eirozonā - par 0,9%.

  Tostarp Latvijā janvārī salīdzinājumā ar pērnā gada decembri patēriņa cenas samazinājušās par 0,1%, kamēr Lietuvā patēriņa cenas saglabājušās nemainīgas, bet Igaunijā pieaugušas par 0,1%. Lielākā deflācija mēneša laikā bijusi Kiprā (-1,9%), Itālijā un Spānijā (abās valstīs -1,5%), Beļģijā, Grieķijā, Maltā un Portugālē (visās valstīs -1,2%). Savukārt lielākā mēneša inflācija janvārī bijusi Slovākijā (0,9%), Rumānijā un Čehijā (abās valstīs 0,7%), kā arī Ungārijā (0,3%).

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.