Ziņas

 • "Eurostat": Latvijā mazumtirdzniecības kāpums aprīlī bijis straujāks nekā ES vidēji

  Rīga, 5.jūn., LETA. Mazumtirdzniecības apmērs Latvijā šā gada aprīlī, salīdzinot ar attiecīgo mēnesi pirms gada, palielinājies par 3,1%, kas ir straujāks kāpums nekā Eiropas Savienībā (ES) vidēji, liecina ES statistikas biroja "Eurostat" otrdien publiskotie dati par 22 bloka dalībvalstīm.

  Straujākais mazumtirdzniecības apmēra pieaugums aprīlī salīdzinājumā ar 2017.gada ceturto mēnesi starp ES valstīm bijis Rumānijā (+7,4%), Polijā (+6,6%), Lietuvā (+6,5%) un Ungārijā (6,1%).

  Savukārt kritums šajā periodā fiksēts Somijā (-0,3%), Igaunijā un Lielbritānijā (abās valstīs -0,6%), Portugālē (-1,2%), Slovēnijā (-1,4%), Beļģijā (-1,5%) un Maltā (-3,1%), bet Dānijā mazumtirdzniecības apmērs saglabājies nemainīgs.

  Gan ES, gan eirozonas valstīs mazumtirdzniecības apgrozījums aprīlī, salīdzinot ar 2017.gada aprīli, palielinājies kopumā par 1,7%. Tikmēr salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi mazumtirdzniecības apmērs aprīlī ES pieauga par 0,4%, bet eirozonā - par 0,1%.

  Straujākais kāpums šajā periodā fiksēts Vācijā (+2,3%), Rumānijā (+1,7%), kā arī Īrijā, Lietuvā un Lielbritānijā (visās valstīs +1,5%). Toties lielākais samazinājums bijis Portugālē (-4,1%), Slovēnijā (-2%) un Igaunijā (-1,8%). Latvijā mazumtirdzniecība aprīlī mēneša salīdzinājumā saruka par 1,3%.

  Dati nav pieejami par Čehiju, Grieķiju, Horvātiju, Itāliju, Kipru un Nīderlandi.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.