Ziņas

 • "Eurostat": Nodarbinātības kāpums Latvijā pirmajā ceturksnī bijis straujāks nekā ES vidēji

  Rīga, 13.jūn., LETA. Nodarbināto cilvēku skaits Latvijā šogad pirmajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pirms gada pieaudzis par 1,7%, tādējādi reģistrēts straujāks kāpums nekā Eiropas Savienībā (ES) vidēji, liecina ES statistikas biroja "Eurostat" trešdien publiskotie dati par 27 bloka dalībvalstīm.

  Straujākais kāpums bijis Maltā (+5,3%), Horvātijā (+4,6%), Kiprā (+4%), Luksemburgā (+3,7%) un Portugālē (+3,2%). Lietuvā nodarbinātība pieaugusi par 0,1%, bet Igaunijā - par 0,9%.

  Nodarbinātības kāpums pirmajā ceturksnī gada griezumā reģistrēts visās ES dalībvalstīs, par kurām pieejami dati.

  Gan ES, gan eirozonā nodarbinātība janvārī-martā bija par 1,4% lielāka nekā pirms gada. Savukārt salīdzinājumā ar pērnā gada ceturto ceturksni šis rādītājs gan ES, gan eirozonā pieaudzis par 0,4%.

  Ceturkšņa laikā Latvijā nodarbināto personu skaits pieauga par 0,9%, kas ir ceturtais straujākais kāpums ES. Straujākais pieaugums šajā periodā reģistrēts Rumānijā (+1,9%), Maltā (+1,3%), kā arī Portugālē, Luksemburgā un Horvātijā (+1%).

  Toties kritums reģistrēts vien Igaunijā (-1,4%), bet Bulgārijā un Lietuvā nodarbināto cilvēku skaits šajā periodā saglabājies nemainīgs.

  Dati par Īriju ir konfidenciāli.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.