Ziņas

 • EP nosaka stingrākus noteikumus pašdarinātu sprāgstvielu ierobežošanai

  Rīga, 16.apr., LETA. Eiropas Parlaments (EP) šodien pieņēma likumu, kas nosaka stingrākus noteikumus pašdarinātu sprāgstvielu gatavošanā izmantojamu ķimikāliju apritē, aģentūru LETA informēja EP pārstāvniecībā Latvijā.

  Izmaiņas pieņemtas, jo apmēram 40% Eiropas Savienībā (ES) notikušo teroristu uzbrukumu no 2015. līdz 2017.gadam izmantotas paštaisītas sprāgstvielas.

  Jaunais likums, par kuru deputāti jau panākuši vienošanos ar dalībvalstu pārstāvjiem, aizliegto vielu sarakstu papildinās ar jaunām ķimikālijām, kā arī padarīs skaidrākus bīstamo vielu aprites noteikumus. Jaunie noteikumi attieksies arī uz bīstamu vielu tirdzniecību tiešsaistē.

  Ierobežojumi neattieksies uz profesionāļiem, kam ķimikālijas nepieciešamas profesionālo pienākumu veikšanai.

  Jaunie noteikumi tika apstiprināti ar 616 balsīm. Pret tiem balsoja vien septiņi deputāti, bet 21 deputāts atturējās balsot.

  Likums formāli vēl jāapstiprina ES dalībvalstu ministriem. Jaunie noteikumi stāsies spēkā 18 mēnešus pēc publicēšanas ES Oficiālajā Vēstnesī.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.