Paziņojumi

 • Ceļā uz Latvijas skolām dodas Mobilais zināšanu ekspresis

  2017.gada 20.marts.

  Informāciju sagatavoja Liene Valdmane, Eiropas Kustība Latvijā ģenerālsekretāre.

  2017.gada pavasarī skolās notiks vairāki Eiropas Savienības (ES) tematikai veltīti pasākumi - jau par tradīciju kļuvusī akcija Atpakaļ uz skolu; 9. maijā, atzīmējot Eiropas dienu, ikviens Latvijas iedzīvotājs jau piekto gadu ir aicināts kārtot Eiropas eksāmenu. Lai par ES rosinātu interesi arī pašos mazākajos, jau trešo gadu pēc kārtas tūrē dodas Mobilais zināšanu ekspresis - īpaši sākumskolas skolēniem veidots Eiropas Savienības zināšanu autobuss.

  Mobilajā zināšanu ekspresī dažādās Latvijas vietās jau viesojušies vairāk nekā 5000 skolēni. Šogad Mobilais zināšanu ekspresis viesosies 30 Latvijas novados - Carnikavā, Saulkrastos, Ķekavā, Baldonē, Inčukalnā, Krimuldā, Brocēnos, Saldū, Ventspilī, Mārupē, Olainē, Jelgavā, Dobelē, Vecumniekos, Ķegumā, Ropažos, Mālpilī, Skrīveros, Aizkrauklē, Aknīstē, Neretā, Engurē, Rojā, Apē, Alūksnē, Viļakā, Balvos, Rīgā un Jelgavā.

  Stāstot par pasākumiem, kas šopavasar plānoti Latvijas skolās, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka uzsver: "Šogad Mobilais zināšanu ekspresis dosies jubilejas tūrē - martā atzīmējam 60 gadus kopš Romas līguma parakstīšanas jeb Eiropas Savienības stūrakmens likšanas un svinam arī daudziem labi zināmās izglītības programmas Erasmus 30. gadadienu. Skolēniem šie skaitļi neviļus var radīt iespaidu, ka Eiropas Savienība ir kaut kas mūžīgs, nesatricināms un pašsaprotams. Tā nav, un arī nākotnes panākumi ir atkarīgi no šodienas darba, no mūsu attieksmes, zināšanām un vēlmes veidot Latviju un Eiropu labāku. Jautāt, izprast un piedalīties - lūk, mans vēlējums ikvienam!""

  Kamēr Mobilajā zināšanu ekspresī Eiropu izzina sākumskolas skolēni, ar pamatskolas un vidusskolas skolēniem tiekas Eiropas Savienības vēstneši - Eiropas Kustība Latvijā prezidents Andris Gobiņš, par gribas lomu dzīvē ar skolēniem runā TV seja Lelde Lietaviete, par pašiedvesmu un iedvesmu stāsta multimākslinieks Kaspars Blūms Blūmanis. Vēstnieku tikšanās moto ir “Esi savas dzīves režisors!", mudinot skolēnus izzināt, piedalīties un ietekmēt apkārt notiekošo, līdzveidojot Latviju, Eiropu un pasauli.

  Vairāk par plānotajām aktivitātēm www.esmaja.lv, Facebook Mobilais zināšanu ekspresis 2017.

  Papildu informācija:

  Liene Valdmane

  Eiropas Kustība Latvijā ģenerālsekretāre

  22144144