Ziņas

 • Maijā LIAA pārtrauks pieņemt maksājuma pieprasījumus par dalību starptautiskās izstādēs

  Rīga, 31.janv., LETA. Programmā "Starptautiskās konkurētspējas veicināšana" maksājuma pieprasījumi par dalību starptautiskās izstādēs tiks pieņemti tikai līdz 2.maijam par darbībām, kas veiktas līdz 30.aprīlim, aģentūru LETA informēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA).

  Maksājumu pieprasījumu pieņemšanas pārtraukšana saistīta ar Latvijas uzņēmumu un biedrību lielo aktivitāti, izmantojot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projektā "Starptautiskās konkurētspējas veicināšana" pieejamo grantu finansējumu. Projekta ietvaros ir noslēgti 1640 līgumi par atbalsta sniegšanu. Vidēji mēnesī pieprasītais un saņemtais finansiālais atbalsts ir aptuveni 650 000 eiro apmērā.

  Kopā programmā 2685 maksājuma pieprasījumiem izmaksāts vai ir rezervēts (420 iesniegtajiem maksājuma pieprasījumiem) atbalsts par kopējo summu 13 257 766 eiro apmērā. Par dalību starptautiskajās izstādēs - 8,6 miljoni eiro; par dalību biedrību organizētajās tirdzniecības misijās - 3,5 miljoni eiro; par dalību starptautiskajās konferencēs, semināros - 0,5 miljoni eiro; par produktu atbilstības novērtēšanu (sertificēšanu) - 0,5 miljoni eiro.

  Projektu iesniegumu pieņemšana programmā "Starptautiskās konkurētspējas veicināšana" tika uzsākta 2016.gada 15.martā. Projektā kopējais pieejamais finansējums grantiem - 15 388 408 eiro.

  Projektā atlikušais finansējums ir 2 130 641 eiro, kas, pēc LIAA aprēķiniem ir pietiekošs, lai apmaksātu maksājumu pieprasījumus, kas tiks iesniegti līdz 2018.gada 2.maijam par aktivitātēm, kas notikušas līdz 2018.gada 30.aprīlim.

  LIAA turpinās uzņēmumiem sniegt konsultācijas par ārējiem tirgiem un biznesa partneru atrašanu, izmantojot LIAA un LIAA pārstāvniecību pakalpojumus. LIAA arī turpinās organizēt plānotos nacionālos stendus, sedzot nacionālā stenda organizatoriskos izdevumus (izstādes platības noma, stenda konstrukcijas izgatavošanas un uzstādīšanas izmaksas, uzņēmumu reģistrācijas maksa izstādē) 100% apmērā, kā arī turpinās organizēt tirdzniecības misijas un citus eksporta atbalsta pasākumus. Pēc 2018.gada 30. aprīļa uzņēmumiem, kas piedalās LIAA organizētajos pasākumos, vairs netiks segti ceļa izdevumi.

  Šie LIAA atbalsta pakalpojumi tiks sniegti uzņēmumiem, ar kuriem noslēgts līgums par atbalsta saņemšanu, un tiks uzskaitīts sniegtais "de minimis" atbalsts, kā līdz šim.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.