Ziņas

 • ES pagarina Krievijai piemērotās ekonomiskās sankcijas

  Brisele, 5.jūl., LETA--AP. Eiropas Savienība (ES) ceturtdien par vēl sešiem mēnešiem pagarinājusi ekonomiskās sankcijas, kas piemērotas Krievijai par agresiju Ukrainā.

  ES izplatītajā paziņojumā uzsvērts, ka 28 bloka dalībvalstis lēmumu pieņēmušas vienbalsīgi.

  Sankcijas pagarinātas nepilnas divas nedēļas pirms plānotās ASV prezidenta Donalda Trampa un Krievijas prezidenta Vladimira Putina tikšanās.

  Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

  Sodot Krieviju par Krimas okupāciju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.