Ziņas

 • Grigule: Ievērojot ZZS konservatīvās vērtības, pievienošanās EFD bija visoptimālākais risinājums

  Rīga, 19.jūn., LETA. Pievienošanās Eiropas Parlamenta (EP) grupai "Brīvības un demokrātijas Eiropa" jeb EFD bija visoptimālākais risinājums, ņemot vērā arī Zaļo un zemnieku savienības konservatīvās vērtības un atbalstu Eiropai, aģentūrai LETA sacīja EP ievēlētā Iveta Grigule (ZZS).

  Trīs nedēļu pārrunās ar gandrīz visām politiskajām grupām Grigule secinājusi, ka nav ideāli ZZS pozīcijai atbilstošu politisko spēku. Taču patīkami, ka EFD ir eiroskeptiska - ZZS ir par Eiropu, taču arī par nacionālu valstu stiprināšanu un to suverenitāti.

  Grigule oficiāli pievienoties grupai piekritusi 18.jūnijā. Līdz ar to grupu bija iespējams izveidot, jo tajā saskaņā ar prasībām ir apvienoti vismaz septiņu valstu pārstāvji. Kopā tie ir 48 deputāti - 24 Lielbritānijas, 17 Itālijas, divi Zviedrijas, divi Lietuvas, viens Francijas, viens Čehijas un viens Latvijas pārstāvis.

  Plānots, ka valstu un to pārstāvju skaits grupā "Brīvības un demokrātijas Eiropa" pieaugs, savukārt itāļu aicinājuma dēļ tās nosaukums varētu tikt mainīts uz "Brīvības un tiešās demokrātijas Eiropa" jeb EFDD. Arī Grigule atbalsta tiešās demokrātijas akcentēšanu, jo aizvien uzskata, ka par eiro ieviešanu Latvijā vajadzēja rīkot referendumu.

  Komentējot sarunas ar citiem spēkiem, politiķe skaidroja, ka ar Sociālistu un demokrātu progresīvās alianses grupu jeb "sociāldemokrātiem" ZZS uzskati vairākos jautājumos saskan, taču ir izveidojies nepatiess mīts, ka šis spēks ir saistīts tikai ar "Saskaņu". Ar Eiropas Liberāļu un demokrātu apvienības grupu jeb ALDE ZZS viedokļi saskan 80% gadījumu, un tur ir apvienojušies dažādu spektru pārstāvji. Taču ar ZZS konservatīvajām vērtībām nesaskan vairākas politiskās grupas nostādnes atlikušajos 20% jautājumu.

  Katrs savā dzīvē var darīt, kā viņam pašam tīk, taču ZZS nepiekrīt ALDE paustajam atbalstam viendzimuma laulībām. Tāpat iebildumi ir pret atbalstu atomenerģijas un ģenētiski modificēto organismu izmantošanai, norādīja Grigule. Savukārt Eiropas Konservatīvo un reformistu grupā ir pulcināta visai raiba publika, un nedz somi, nedz Dāņu Tautas partijas pārstāvji nav uzskatāmi kā īsti konservatīvie. Tāpat Grigule nevēlējās pievienoties Marinai Lepēnai, kurai ir pilnīgi radikāla attieksme un kura vēloties iznīcināt Eiropas Savienību.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.