Ziņas

 • Studiju programmu fragmentācijas mazināšanai augstskolās būs pieejami 3 miljoni eiro

  Rīga, 12.febr., LETA. Studiju programmu fragmentācijas mazināšanai augstskolās būs pieejami 3 miljoni eiro, aģentūru LETA informēja Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā (CFLA).

  CFLA ir nosūtījusi uzaicinājumu sešām augstākās izglītības mācību iestādēm pieteikties Eiropas Sociālā fonda (ESF) līdzfinansējuma saņemšanai, lai īstenotu projektus studiju programmu fragmentācijas mazināšanai un resursu koplietošanas stiprināšanai.

  Pirmajai kārtai pieejamais kopējais attiecināmais finansējums ir 3 miljoni eiro, ko veido ESF fonda finansējums - 2,55 miljonu eiro apmērā un valsts budžeta līdzfinansējums - 450 000 eiro. Kopumā programmas īstenošanā paredzēts ieguldīt 10 815 000 eiro, no tiem ESF finansējums 9 192 750 eiro.

  Daugavpils Universitāte, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija, Latvijas Universitāte, Liepājas Universitāte un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija sadarbībā ar pedagogu izglītības attīstības plānā noteiktām augstskolām, projekta ietvaros izstrādās, licencēs un aprobēs jaunas pedagoģijas studiju programmas.

  Studentiem, kas būs uzņemti projekta ietvaros izstrādātajās studiju programmās un sniegs ieguldījumu to aprobācijas īstenošanā, tiks izmaksātas stipendijas - otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības un maģistra studiju programmas studentam līdz 199,2 eiro mēnesī, doktora studiju programmas studentam - līdz 227,6 eiro mēnesī.

  Atbildīgā iestāde par programmu ir Izglītības un zinātnes ministrija. CFLA iesniegumus projektu īstenošanai pieņems līdz šā gada 12.aprīlim.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.