Ziņas

 • Šveice sola ES austrumu valstīm desmit gados piešķirt 1,3 miljardus eiro

  Cīrihe, 23.nov., LETA--DPA. Šveice nolēmusi Eiropas Savienības (ES) austrumu daļas dalībvalstīm desmit gadu laikā piešķirt 1,3 miljardus eiro, ceturtdien paziņoja Šveices valdība.

  Šis finansējums turpinās Šveices pašreizējo finansiālo palīdzību reģiona valstīm.

  Finansējums piešķirts projektiem, kas attiecas uz migrāciju, profesionālo apmācību un jauniešu nodarbinātību, Bernē paziņoja Šveices prezidente Dorisa Leitarde.

  "Tas nozīmē, ka cilvēki paliks savās valstīs, jo viņiem būs darbs un apmācība," kopīgā preses konferencē ar Eiropas Komisijas (EK) prezidentu Žanu Klodu Junkeru uzsvēra prezidente.

  Junkers un Leitarde tikās, lai apspriestu jauno pamatnolīgumu, kas konsolidētu 120 līgumus, kuri šobrīd regulē Šveices un ES attiecības.

  Pamatnolīgums ir svarīgs, lai nodrošinātu netraucētas tirdzniecības attiecības starp abām pusēm. Šveice ir ES trešais lielākais tirdzniecības partneris aiz ASV un Ķīnas, bet ES ir Šveices nozīmīgākais tirdzniecības partneris.

  "Viss notiek pareizajā virzienā," norādīja Junkers.

  Junkers un Leitarde tomēr uzsvēra, ka pamatnolīgumu, pretēji plānotajam, līdz gada beigām noslēgt neizdosies, un tas tiks izdarīts pāris mēnešus vēlāk.

  Joprojām nav panākta vienošanās par valsts subsīdijām un pamatnolīguma ieviešanas kontroli, pavēstīja Leitarde.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.