Ziņas

 • Mamikins: Pastāv viltus uzskati, ka NATO atrisinās visas mūsu problēmas

  Rīga, 13.apr., LETA. Pastāv viltus uzskati, ka tikai NATO atrisinās visas mūsu problēmas, komentējot aptaujas "Sankcijas un NATO Latvijas iedzīvotāju vērtējumā" rezultātus, norāda Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Andrejs Mamikins (S).

  "Var teikt, ka pastāv viltus uzskati par NATO spējām atrisināt visas mūsu problēmas, jo, izejot no šīs aptaujas, NATO klātbūtne nerada drošības sajūtu cilvēkiem Latvijā," saka deputāts.

  Aptaujā, ko veica tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS, bet pasūtīja Mamikina birojs, secināts, ka puse respondentu NATO karavīru kontingenta ierašanos Latvijā saista ar Krievijas un Latvijas attiecību pasliktināšanos, norādot, ka tas rada papildus risku militāras sadursmes iespējamībai starp abām valstīm.

  Krieviski runājošie Latvijas iedzīvotāji biežāk nekā latviski runājošie uzskatījuši, ka NATO karavīru klātbūtnes palielināšana Latvijā palielinās šādas sadursmes iespējamību.

  "Pie mums, Latvijā, cilvēki netic, ka papildus kontingenti šeit vairos drošības sajūtu, un cilvēki netic arī tam, ka Eiropas Savienības (ES) sankcijas pret Krieviju ir nostrādājušas," uzskata eiroparlamentārietis.

  Viņš uzskata, ka Latvijai jāatrod kāds cits ceļš, kā ar Krieviju sadarboties, jo nepieciešams tirgoties, lai Latvijas ekonomika nezaudētu.

  "Jāsaprot, ka nekad tuvākajā laikā neatradīsim kompromisu par Krimas jautājumu. Varbūt labi būtu runāt par speciālo dienestu informācijas apmaiņu cīņā pret terorismu vai organizēto noziedzību," domā Mamikins.

  Deputāts uzskata, ka aptauja sniedz atbildes tikai uz dažiem jautājumiem, bet vēl paliek virkne neatbildētu jautājumu, kas palīdzētu meklēt risinājumus savstarpējo attiecību uzlabošanai.

  "Daudzi saka, ka krievvalodīgie sastopas ar Krievijas valsts kontrolēto kanālu propagandu, bet ko darīt ar 40% etnisko latviešu vai ar tiem, kuriem valoda ģimenē ir latviešu un kuri arī lūdz atcelt sankcijas pret Krieviju," vaicā Mamikins.

  Jau ziņots, ka šodien publiskotajā aptaujā "Sankcijas un NATO Latvijas iedzīvotāju vērtējumā" secināts, ka katrs piektais Latvijas iedzīvotājs ir apmierināts ar Latvijas un Krievijas savstarpējām attiecībām, bet absolūts vairākums šajā jautājumā pauž neapmierinātību.

  Tāpat noskaidrots, ka ar ES un Latvijas attiecībām ir apmierināta vairāk nekā puse aptaujāto, no kuriem 70% apmierināto ir latviešu tautības, bet tikai 48% krievvalodīgo iedzīvotāju.

  Aptauju, kura tika veikta šī gada februārī, pasūtīja Mamikina birojs un tajā piedalījās 1005 nejauši izvēlētas personas vecumā no 18 līdz 74 gadiem, tikmēr līdzīga aptauja - "Sankcijas un NATO Igaunijas iedzīvotāju vērtējumā" veikta arī Igaunijā, pēc Igaunijas EP deputātes Janas Tomas aicinājuma, kurā atklājušies līdzīgi dati.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.