Ziņas

 • Vācija draud pārtraukt palīdzību valstīm, kuras neuzņem atpakaļ noraidītos patvēruma meklētājus

  Berlīne, 8.janv., LETA--AFP. Berlīne svētdien draudēja pārtraukt palīdzības sniegšanu valstīm, kuras atsakās uzņemt atpakaļ migrantus, kuru lūgumus piešķirt patvērumu Vācija ir noraidījusi.

  "Tie, kuri pietiekami nesadarbojas, nevar cerēt gūt labumu no mūsu attīstības palīdzības," nedēļas nogalē publicētā intervijā žurnālam "Der Spiegel" paziņojis Vācijas vicekanclers Zigmārs Gabriels.

  Vācijas iekšlietu ministrs Tomass de Mezjērs svētdien pavēstīja sabiedriskajai televīzijai ARD, ka viņš "pilnībā atbalsta šo domu".

  Brīdinājums īpaši ir mērķēts uz Tunisiju, kuras pilsonis Aniss Amri 19.decembrī uzbrukumā Ziemassvētku tirdziņam Berlīnē nogalināja 12 cilvēkus, kā arī uz Ziemeļāfrikas valstīm kopumā.

  Vācija pērnā gada jūnijā noraidīja Amri lūgumu piešķirt patvērumu, tomēr viņš sākotnēji noliedza, ka ir Tunisijas pilsonis, bloķējot savu sūtīšanu mājās. Jauni Tunisijas ceļošanas dokumenti tika nosūtīti tikai divas dienas pēc Berlīnē notikušā slaktiņa.

  Izraidīšanai nepieciešamo dokumentu nav vairākiem tūkstošiem Ziemeļāfrikas valstu pilsoņu, tostarp tiem, kuriem nav gandrīz nekādu cerību Vācijā saņemt patvērumu.

  Ziemassvētku tirdziņā notikušais uzbrukums licis Vācijas kancleres Angelas Merkeles valdībai apsvērt iespējas uzlabot izraidīšanas sistēmu.

  Varasiestādes apsver iespēju biežāk apcietināt patvērumu nesaņēmušos migrantus, kuri tiek uzskatīti par bīstamiem islāmistiem.

  "Es izteikšu ļoti konkrētus priekšlikumus, lai paplašinātu iespēju pirms to izraidīšanas apcietināt par bīstamiem uzskatītos cilvēkus," svētdien uzsvēra Vācijas tieslietu ministrs Heiko Māss, piebilstot, ka tas attieksies arī uz patvēruma meklētājiem, kurus to izcelsmes valstis negrib uzņemt atpakaļ.

  Māss un de Mezjērs otrdien apspriedīs priekšlikumus, kuru vidū ir arī videonovērošanas pastiprināšana, lai arī Vācijā privātums tiek ārkārtīgi sargāts.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.