Ziņas

 • Lietuvas zinātnieku pētniecības projektiem sadalīti 35 miljoni eiro ES līdzekļu

  Viļņa, 1.dec., LETA--BNS. Augsta līmeņa zinātniskās pētniecības projektiem Lietuvas universitāšu un pētniecības institūtu zinātniekiem konkursa kārtībā sadalīti Eiropas Savienības (ES) līdzekļi 35 miljonu eiro apmērā, piektdien paziņojusi Lietuvas Izglītības un zinātnes ministrija.

  Finansējumu saņems kopskaitā 60 pētniecības projekti, kas saskaņā ar starptautisko ekspertu atzinumu uzskatāmi par īpaši spēcīgiem un nākotnē varētu sacensties par Eiropas Komisijas (EK) dotācijām.

  "Lietuvas zinātnieki sasnieguši lieliskus rezultātus, ieguvuši prestižas starptautiskās dotācijas un ar saviem atklājumiem sekmējuši sabiedrības progresu. Te slēpjas mūsu spēks, un mums tas jāattīsta, jāveicina inovatīva zinātne, jādara tas mērķtiecīgi, investējot zinātnes kvalitātes un konkurētspējas stiprināšanā," uzsvērusi izglītības un zinātnes ministre Jurgita Petrauskiene. "Ceru, ka šis būtiskais finansiālais atbalsts palīdzēs perspektīviem Lietuvas zinātniekiem atrast ceļu uz starptautisko telpu."

  Lielākā daļa projektu attiecas uz fizikas, biomedicīnas, kā arī sociālo un humanitāro zinātņu jomu. Pētījumi tiks veikti arī lauksaimniecības, vides izglītības un citās nozarēs.

  Cita starpā finansējumu saņems Kauņas Vītauta Dižā universitātes zinātnieces vadīts nelīdztiesības un demogrāfisko procesu izpētes projekts, Lietuvas lauksaimniecības un mežu zinātnes centra ekspertu iecerētie pētījumi par klimata pārmaiņu un slimību radītajiem izaicinājumiem un iespējamajiem pasākumiem mežu nosargāšanai, kā arī Lietuvas sociālo pētījumu centra analītiķu pētījums par vecāka gadagājuma cilvēku dzīves kvalitātes uzlabošanu.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.