Ziņas

 • "Eurostat": Baltijas valstīs augustā bijusi lielākā gada inflācija ES

  Rīga, 18.sept., LETA. Baltijas valstīs šogad augustā, salīdzinot ar attiecīgo mēnesi pērn, bijusi lielākā gada inflācija Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu vidū, liecina pirmdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.

  Tostarp straujākais patēriņa cenu kāpums gada laikā starp ES valstīm bijis Lietuvā (4,6%), seko Igaunija, kurā gada inflācija bija 4,2%, bet trešajā vietā ir Latvija ar gada inflāciju 3,2% apmērā.

  Šogad augustā salīdzinājumā ar 2016.gada augustu inflācija reģistrēta visās 28 ES dalībvalstīs. Pēc Baltijas valstīm straujākie patēriņa cenu kāpumi gada laikā bijuši Apvienotajā Karalistē (2,9%), Ungārijā (2,7%), Čehijā (2,4%), Luksemburgā (2,3%), Zviedrijā (2,2%) un Austrijā (2,1%).

  Apkopotie dati arī liecina, ka gada laikā lēnākais patēriņa cenu kāpums augustā bijis Īrijā (0,4%), Kiprā (0,5%), Grieķijā un Rumānijā (abās valstīs 0,6%), Bulgārijā (0,7%) un Somijā (0,8%).

  ES gada inflācija augustā kopumā bija 1,7% apmērā, savukārt eirozonā patēriņa cenas augustā, salīdzinot ar attiecīgo mēnesi pērn, pieaugušas par 1,5%.

  Vienlaikus salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi - jūliju - patēriņa cenas ES augustā pieaugušas par 0,2%, bet eirozonā - par 0,3%.

  Tostarp Latvijā 2017.gada augustā salīdzinājumā ar jūliju patēriņa cenas samazinājušās par 0,1%, kamēr Lietuvā patēriņa cenas nav mainījušās, bet Igaunijā bijusi inflācija 0,4% apmērā. Mēneša laikā deflācija augustā bijusi arī Dānijā (-0,4%), Grieķijā (-0,3%), Rumānijā (-0,2%), Čehijā (-0,2%), Polijā (-0,2%) un Zviedrijā (-0,2%). Savukārt lielākā inflācija mēneša laikā bijusi Beļģijā (1,5%) un Luksemburgā (1,4%), bet pārējās valstīs, kurās reģistrēta inflācija, tā bijusi mazāka par 1%.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.