Ziņas

 • Briselē notiks ES Ārlietu padome Kopējās tirdzniecības politikas jautājumos

  Rīga, 11.maijs, LETA. Šodien Briselē notiks Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padome Kopējās tirdzniecības politikas jautājumos, kurā Latvijas delegāciju vadīs Ārlietu ministrijas (ĀM) parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica, aģentūru LETA informēja ĀM.

  Sanāksmē tiks pārrunāti aktuālie ES ārējās tirdzniecības jautājumi, tostarp ES antidempinga un pretsubsīdiju likumdošanas grozījumi, gatavošanās Pasaules Tirdzniecības organizācijas 11.Ministru konferencei šī gada beigās, kā arī labās prakses un idejas efektīvākai brīvas tirdzniecības līgumu piemērošanai. Tāpat tiks apspriests svarīgākais ES tirdzniecības sarunās ar Meksiku, Japānu un Dienvidu kopējā tirgus valstīm.

  Tāpat Eiropas Komisijas (EK) dalībvalstis iepazīstinās ar 10.maijā publicēto pārdomu dokumentu par globalizācijas iespēju izmantošanu, jo īpaši tirdzniecības politikas aspektiem. Tas izstrādāts kā viens no vairākiem dokumentiem diskusijām par ES nākotni.

  Ministri sanāksmē tiks informēti arī par ES-Mjanmas sarunām par ieguldījumu aizsardzības nolīgumu un par ES tirdzniecības attiecībām ar Čīli, Jaunzēlandi un Austrāliju saistībā ar plānoto tirdzniecības sarunu uzsākšanu ar šīm valstīm, kā arī autonomajiem tirdzniecības pasākumiem Ukrainai.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.