Ziņas

 • Tusks: ES ir maz laika migrācijas krīzes atrisināšanai

  Brisele, 27.jūn., LETA--DPA. Eiropas Savienībai (ES) ir maz laika, lai pierādītu, ka tā spēj atrisināt migrācijas krīzi, vai arī tā riskē zaudēt radikālajiem antieiropeiskajiem, antiliberālajiem, autoritārajiem spēkiem, paziņojis Eiropadomes prezidents Donalds Tusks.

  "Likmes ir ļoti augstas. Un laika ir maz," norādījis Tusks vēstulē ES līderiem ar uzaicinājumu uz samitu Briselē šonedēļ.

  Tusks ierosināja, lai ES līderi vienojas par trim iniciatīvām: migrantu centru izveidošanu ārpus Eiropas; speciāla budžeta izveidošanu cīņai ar nelegālo imigrāciju; sadarbības palielināšanu ar migrantu izcelsmes un tranzīta valstīm.

  Eiropadomes prezidents uzsvēra, ka ES jāuzņemas pilna kontrole pār tās ārējām robežām, piebilstot, ka "cilvēki to vēlas ne tāpēc, ka pēkšņi būtu kļuvuši ksenofobiski," bet tāpēc, ka ikvienas politiskās struktūras mērķis ir aizsargāt tās teritoriju un robežas.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.