Ziņas

 • Eksperti: Sekmīgākajiem uzņēmumiem nav nepieciešams ES finansējums

  Rīga, 2.nov., LETA. Sekmīgākajiem uzņēmumiem nav nepieciešams Eiropas Savienības (ES) fondu finansējums, šodien "SEB bankas" rīkotajā preses konferencē par Baltijas lielo uzņēmumu finanšu direktoru aptaujas rezultātiem atzina eksperti.

  Aicināts vērtēt laiku pēc 2020.gada, kad paredzams, ka samazināsies Latvijai pieejamo ES fondu apmērs, "SEB bankas" valdes loceklis Ints Krasts uzsvēra, ka sekmīgākie uzņēmumi ir tie, kas savu biznesa modeli veido, neņemot vērā ES fondus.

  "Šie uzņēmumi jau sākotnēji domā par konkurētspēju globālajā tirgū. Protams, ir labi, ka ir pieejami ES fondi, jo ar to palīdzību iespējams iegādāties jaunas un inovatīvas iekārtas utt., tomēr labākais veids ir pašiem veidot savu biznesu un meklēt attīstības iespējas," sacīja Krasts.

  Kā piemēru viņš minēja būvniecības nozari, kurā ir uzņēmumi, kas, neizmantojot ES fondus, ir globāli nozares spēlētāji, turpretī tie, kas ir atkarīgi no ES fondiem, vairāk runā par finansējuma pieejamību.

  Uzņēmuma "Elko Grupa" direktors Svens Dinsdorfs piebilda, ka informācijas tehnoloģiju (IT) iekārtu izplatīšanas uzņēmumam ES fondi neeksistē, lai gan viņš nenoliedza ES fondu ietekmi uz pieprasījumu pēc IT iekārtām un precēm.

  "Katrā ziņā "Elko Grupa" neveido savu biznesu, ņemot vērā ES fondus. Ir labi, ka ar ES fondiem ekonomikā ieplūst nauda, tomēr mēs uz to nepaļaujamies. Protams, ES fondi dažiem uzņēmumiem var kalpot kā izaugsmes dzinējs, bet daļa uzņēmumu pazudīs pēc tam, kad beigsies piekļuve ES fondiem," uzskata Dinsdorfs.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.