Ziņas

 • Šidlo: Polija nekad nepiekritīs ES pamešanai

  Varšava, 7.sept., LETA--POLSKIE RADIO. Polija nekad nepiekritīs Eiropas Savienības (ES) pamešanai, ceturtdien paziņoja Polijas premjerministre Beāta Šidlo.

  Pretēji dažu apgalvotajam, "nav nekādu runu par "Poleksitu"", Varšavā uzrunājot ikgadējo vēstnieku sanāksmi, sacīja premjere.

  Daži opozīcijas politiķi apgalvojuši, ka, ņemot vērā Varšavas un Briseles daudzās domstarpības, Polijas valdošā konservatīvā partijā stūrē valsti kursā, kas ir pretrunā ar ES.

  "Es šajā jautājumā vēlētos izteikties skaidri - valdība nekad nepiekritīs runāt vai domāt par Polijas izstāšanos no ES," sacīja Šidlo.

  "Šādu runu nav, un mūsu valdība nepieļaus, ka šādas runas notiek," viņa uzsvēra.

  Premjere arī pauda cerību, ka ES pamāks vienošanos imigrantu pārvietošanas jautājumā.

  Bēgļu problēma ir jāatrisina tās saknē, norādīja Šidlo, atgādinot, ka Polija jau šobrīd piedalās ES centienos šajā jomā.

  Vienlaikus premjere uzsvēra, ka viņas valdība nepiekritīs nekādiem obligātās imigrantu pārvietošanas plāniem, it īpašo ņemot vērā "pašreizējās tendences", kas liecina, ka imigrantu vidū vairāk ir ekonomisko imigrantu, nevis bēgļu.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.