Ziņas

 • ES apsvērs finansējuma samazināšanu Turcijai

  Brisele, 20.okt., LETA--DPA. Eiropas Savienības (ES) līderi lūguši Eiropas Komisiju (EK) izstrādāt priekšlikumus, vai un kā samazināt finansējumu, kas pienākas Turcijai kā bloka kandidātvalstij.

  ES uzņēmusies iestāšanās sarunu ietvaros Turcijai laikā no 2014. līdz 2020.gadam izmaksāt 4,45 miljardus eiro.

  Kā norādīja Austrijas kanclers Kristiāns Kerns, šī nauda bija domāta tam, lai Turciju pavirzītu tuvāk Eiropas likuma varas standartiem.

  "Tas acīmredzami neizdevās," pavēstīja Kerns, norādot, ka ir laiks pārskatīt koncepciju.

  Ierosinājumu samazināt finansējumu Turcijai izteica Vācijas kanclere Angela Merkele. Ceturtdien, ierodoties uz ES samitu Briselē, Merkele norādīja, ka likuma varas situācija Turcijā attīstās "nepareizajā virzienā", piebilstot, ka tas nav tikai tāpēc, ka pēdējā laikā Turcijā aizturēti vairāki Vācijas pilsoņi.

  Tajā pašā laikā viņa uzsvēra savu apņēmību saglabāt to līdzekļu piešķiršanu Turcijai, kas Ankarai pienākas saskaņā ar vienošanos ar ES par nelegālo imigrantu plūsmas apturēšanu.

  Merkele norādīja, ka Turcija sniegusi lielu ieguldījumu šīs problēmas risināšanā un ka tai piešķirtie līdzekļi nāk par labu bēgļiem, kuri dzīvo ļoti smagos apstākļos.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.