Ziņas

 • Dānija un Vācija par sešiem mēnešiem pagarinās robežkontroli

  Berlīne/Kopenhāgena, 12.okt., LETA--DPA. Vācija un Dānija plāno par vēl sešiem mēnešiem pagarināt robežkontroli, kas tika ieviesta pēc teroraktiem Eiropā, ziņo abu valstu valdības un mediji.

  Vācijas iekšlietu ministrs Tomass de Mezjērs ceturtdien paziņoja, ka Vācija pagarina kontroli uz robežām.

  Vācijas Iekšlietu ministrija sacīja, ka robežkontrole ietekmēs Vācijas robežu ar Austriju, kā arī lidojumus no Grieķijas uz Vāciju.

  "Joprojām ir trūkumi ES (Eiropas Savienības) ārējās robežas aizsardzībā, kā arī ievērojams apjoms nelegālās migrācijas Šengenas zonā," sacīja de Mezjērs.

  "Pilnīga Šengenas zonas atgriešanās bez pārbaudēm uz robežām būs iespējama tikai tad, kad to atļaus vispārējā situācija," viņš piebilda.

  Tikmēr Dānijas valdība ceturtdien paziņojusi Eiropas Komisijai (EK), ka pagarinās robežkontroli līdz 12.maijam, ziņo aģentūra "Ritzau".

  Dānija savu lēmumu skaidroja ar nopietno terorisma risku.

  Ja robežkontrole netiktu pagarinātu, tā beigtos 12.novembrī.

  Kopš kontroles ieviešanas tiek īstenotas nejaušas pārbaudes vilcienos, autobusos un automašīnās uz Vācijas un Dānijas robežas, kā arī prāmju ostās.

  Papildus darbu dēļ, kas radušies kontroles rezultātā, Dānija izvietojusi karavīrus uz robežas, lai tie palīdzētu policijai.

  Reaģējot uz migrācijas krīzi, ES atļāva dalībvalstīm ieviest kontroli uz robežām Šengenas zonā.

  Vācijas robežkontroles pasākumi beigtos 11.novembrī, ja netiktu pagarināti. Tagad tie ilgs līdz 11.maijam.

  Berlīne apgalvo, ka kontrole uz robežām nepieciešama, lai cīnītos ar islāma ekstrēmistiem.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.