Ziņas

 • EK pauž apņēmību atbildēt uz jebkuriem tirdzniecību ierobežojošiem pasākumiem no ASV puses

  Brisele, 29.janv., LETA--AP. Eiropas Komisijas (EK) pārstāvis Margaritis Shins pirmdien paziņojis, ka Eiropas Savienība (ES) būs gatava atbildēt, ja ASV prezidents Donalds Tramps vērsīs pret bloku netaisnīgus pasākumus tirdzniecības jomā.

  Tramps pagājušajā nedēļā intervijā britu telekanālam ITV kritizēja ES tirdzniecības politiku, brīdinot, kas tas var "pāraugt lielā lietā".

  "Mēs nevaram ievest mūsu ražojumus. Tas ir ļoti, ļoti grūti, (..) neskatoties uz to, viņi sūta savus ražojumus mums - nekādu nodokļu, ļoti mazi nodokļi. Tas ir ļoti negodīgi," sacīja Tramps.

  "Man ir ļoti daudz problēmu ar Eiropas Savienību, un tas var pāraugt lielā lietā no šī skatupunkta - tirdzniecības skatupunkta," brīdināja ASV prezidents.

  Shins norādīja, ka tirdzniecībai ne tikai jābūt atklātai un godīgai, tai arī jābalstās noteikumos.

  "ES ir gatava reaģēt ātri un atbilstoši gadījumā, ja mūsu eksportu ietekmēs kaut kādi ierobežojoši pasākumi no Savienoto Valstu puses," paziņoja Shins.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.