Ziņas

 • Kurcs Austrijai redz vidutāja lomu starp ES rietumiem un austrumiem

  Brisele, 20.dec., LETA--DPA. Austrijas jaunā valdība vēlas mazināt spriedzi starp Eiropas Savienības (ES) austrumu un rietumu dalībvalstīm, trešdien Briselē paziņoja Austrijas jaunais kanclers Sebastians Kurcs.

  "Mēs vēlamies pārvarēt esošās krīzes," pēc tikšanās ar Eiropas Parlamenta (EP) prezidentu Antonio Tajāni uzsvēra Kurcs, kura vadītā konservatīvā Tautas partija (ÖVP) kopš pirmdienas vada valdību ar galēji labējo Brīvības partiju (FPÖ).

  Strīdi par migrācijas politiku ir viena no jomām, kurā Austrija varētu darboties kā vidutājs, norādīja 31 gadu vecais kanclers.

  ES dalībvalstu starpā trūkst vienprātības par to, kā reformēt migrācijas politiku. Sevišķi domstarpības raisa 2015.gadā pieņemtā vienreizējā kvotu sistēma patvēruma meklētāju sadalīšanai vienmērīgāk pa Eiropas Savienību.

  Pret obligātajām kvotām 2015.gadā balsoja Čehija, Rumānija, Slovākija un Ungārija.

  Ungārija un Slovākija plānu apstrīdēja ES Tiesā, kas šo valstu iebildumus noraidīja. Polija sākotnēji bija gatava samierināties ar šo sistēmu, taču pakāpeniski pārvērtās tās kritiķē.

  Eiropas Komisijas ir uzsākusi tiesisko procedūru pret Čehiju, Ungāriju un Poliju par šo valstu atteikšanos iesaistīties patvēruma meklētāju kvotu plāna īstenošanā. Ungārija un Polija nav uzņēmusi nevienu patvēruma meklētāju pēc šī plāna, bet Čehija nav nevienu uzņēmusi pēdējā gada laikā.

  Eiropas Komisijas plāni ieviest pastāvīgu mehānismu patvēruma meklētāju sadalei nākotnē jau vairākus mēnešus atrodas strupceļā.

  Domstarpības par Eiropas migrantu problēmas risinājuma veidu ir radījušas neuzticēšanos starp ES valstīm un uzlabojušas migrācijas pretinieku partiju pozīcijas Eiropā, lēni graujot visu Eiropas projektu.

  Eiropadomes prezidents Donalds Tusks ir izteicies, ka obligātās patvēruma meklētāju sadales kvotas izraisa nesaskaņas un ir neefektīvas.

  Kurcs diskusijā par kvotām ir atbalstījis Tuska nostāju.

  ÖVP un FPÖ ir vienojušās, ka ES robežu stiprināšana pret nelegālo imigrāciju ir "obligāts priekšnoteikums ilgtspējīgai migrācijas politikai" ES.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.