Ziņas

 • Junkers: ES ir bezspēcīga pret nedemokrātiskajām tendencēm Polijā un Ungārijā

  Brisele, 5.nov., LETA--DPA. Eiropas Savienība (ES) ir bezspēcīga, lai rīkotos pret Polijā un Ungārijā novērotajām nedemokrātiskajām tendencēm, paziņojis Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers.

  Polijas un Ungārijas valdības ir saskārušās ar kritiku par šo valstu mediju un tiesu neatkarības vājināšanu, turklāt EK sākusi izmeklēšanu par par likuma varu Polijā.

  Ja Polija atteiksies pildīt EK rekomendācijas, Eiropas Parlaments vai 10 ES dalībvalstu grupa Lisabonas līguma 7.panta ietvaros var ierosināt Varšavas balsstiesību apturēšanu ES institūcijās, taču tam nepieciešama visu pārējo dalībvalstu piekrišana, un tādu, domājams, Briselei iegūt būs neiespējami.

  Junkers norādīja Beļģijas laikrakstam "Le Soir", ka izmeklēšana pret Poliju nedos nekādu rezultātu, "jo dažas [ES] dalībvalstis jau tagad paziņo, ka atteiksies iedarbināt" Lisabonas līguma 7.pantu.

  "Šī "a priori" atteikšanās padara 7.pantu par spēkā neesošu. Es to novēroju ar skumjām un vilšanos, cerībā, ka cilvēki nedos brīvu vaļu tiem, kas beigās kaitēs" viņu interesēm, atzina EK prezidents.

  Viņš uzsvēra, ka "dažās valstīs ir novirzes [no ES demokrātiskajiem standartiem], un mēs nezinām, kur tas mūs novedīs".

  Intervijā Junkers arī atzina, ka citu iespēju trūkuma dēļ ir neizbēgamas sarunas ar Ankaru par migrācijas uz Eiropu ierobežošanu, neskatoties uz Turcijā piedzīvoto opozīcijas politiķu aizturēšanu.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.