Ziņas

 • Kučinskis: ES valstīm jābūt vienotām sarunās ar Lielbritāniju par tās izstāšanos no bloka

  Rīga, 29.jūn., LETA. Eiropas Savienības (ES) valstīm jābūt vienotām sarunās ar Lielbritāniju par tās izstāšanos no bloka, šādu viedokli piektdien Eiropadomes samitā pauda Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

  Premjera birojā aģentūru LETA informēja, ka Eiropadomes samitā tika diskutēts par dažādām ES nozīmīgām tēmām, akcentu liekot uz procesu, kas saistīts ar Lielbritānijas izstāšanos no ES jeb "Brexit".

  Tuvāko mēnešu laikā - līdz šā gada oktobrim - jāvienojas par izstāšanās līgumu un nākotnes attiecībām pēc Lielbritānijas izstāšanās no ES. Kučinskis norādīja, ka abām pusēm pieņemams "Brexit" sarunu iznākums var būt tikai situācijā, ja 27 ES valstis ir vienotas sarunās ar Lielbritāniju.

  Pēc Kučinska domām, īpaši svarīgi ir atrisināt jautājumu par izstāšanās līguma pārvaldību un fiziskās robežas neesamību starp Lielbritāniju un Īriju. Latvija ir ieinteresēta saglabāt iespējami ciešas attiecības ar Lielbritāniju arī pēc tās izstāšanās no ES.

  Vienlaikus sarunās par nākotnes attiecību ietvaru ir svarīgi ievērot ES kopīgos principus - jārespektē ES lēmumu pieņemšanas autonomija, vienlīdzīgi konkurences noteikumi, Vienotā tirgus un Muitas savienības integritāte, kā arī tiesiskā kārtība.

  Tāpat piektdien Briselē norisinājās Eirozonas samits, kura ietvaros tika atzīmēts progress Banku savienības izveidē, kā arī uzsvērta nepieciešamība tālāk stiprināt eirozonu. Ministru prezidents atzīmēja, ka Latvijas interesēs ir spēcīga vienotā valūta, un tādējādi Latvija ir gatava diskutēt par visiem priekšlikumiem, kas ļautu stiprināt eirozonu.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.