Ziņas

 • ES mājā notiks kinolektorijs, kurā kinokritiķe Dita Rietuma stāstīs par Eiropas kinofestivāliem

  Rīga, 26.febr., LETA. Eiropas Savienības (ES) mājā šodien plkst.17.30 norisināsies kinolektorijs, kurā būs iespēja klausīties kinokritiķes Ditas Rietumas stāstījumu par Eiropas kinofestivāliem un redzēt somu režisora Aki Kaurismeki filmu "Cerības otra puse", aģentūru LETA informēja ES mājā.

  Kino ir nozīmīga Eiropas kultūras mantojuma daļa. Ik gadu dažādās Eiropā pilsētās notiek starptautiski nozīmīgi kinofestivāli, pazīstamākie no tiem: Berlīnes, Kannu, Venēcijas, Lokarno, skaidroja ES mājā.

  Kinolektorijā Rietuma stāstīs par 68.Berlīnes starptautisko kinofestivālu jeb Berlināli, kas tikko būs beidzies (kinofestivāls notiks no 15. līdz 25.februārim), izrādot ap 400 filmas un noskaidrojot galveno balvu "Zelta lācis" un "Sudraba lācis" ieguvējus. Lekcijā varēs uzzināt par šī un citu festivālu nozīmi kino nozarē, Latvijas filmu panākumiem, to, kā dalība festivālos palīdz Latvijas filmām sasniegt arvien plašāku skatītāju loku, bet jaunajiem aktieriem - gūt Eiropas mēroga ievērību.

  Pasākuma otrajā daļā būs iespēja skatīties somu ievērojamā režisora Kaurismeki filmu "Cerības otra puse", kas 2017.gadā Berlinālē saņēma apbalvojumu "Labākais režisors". Filma ir skumji komisks stāsts par Hāledu - jaunu bēgli no Sīrijas. Kad varas iestādes sīrietim nepiešķir bēgļa statusu un sūta atpakaļ uz Alepo drupām, viņš nolemj palikt Helsinkos nelegāli un sameklēt savu pazudušo māsu. Puisis sastopas gan ar rasisma izpausmēm, gan ar necerētu labestību.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.