Ziņas

 • Barnjē vēl arvien gaida Lielbritānijas oficiālo nostāju "Breksita" jautājumos

  Brisele, 12.jūl., LETA--DPA. Eiropas Komisijas (EK) "Breksita" sarunu delegācijas vadītājs Mišels Barnjē trešdien paziņojis, ka viņš un viņa komanda joprojām gaida Lielbritānijas oficiālo nostāju jautājumos, ko plānots apspriest "Breksita" sarunu otrajā raundā nākamajā nedēļā.

  Abām pusēm jāvienojas par pilsoņu tiesībām, robežu ar Ziemeļīriju un Lielbritānijas finansiālajām saistībām, pirms iespējams turpināt sarunas par nākotnes attiecībām tirdzniecībā.

  Barnjē sacīja, ka Eiropas Savienība (ES) ir skaidri un publiski darījusi zināmu savu nostāju, bet Lielbritānijas nostāja piecas dienas pirms plānotā sarunu sākuma joprojām nav skaidra.

  Barnjē norādīja, ka būtiski, lai Lielbritānija akceptē, ka tai ir finansiālas saistības, kas jānokārto, lai varētu veidot jaunas attiecības ar ES, ja tā nodomājusi pamest bloku līdz 2019.gada martam.

  "Kā iespējams izveidot ilgstošas attiecības ar valsti, ja nav uzticības?" jautāja Barnjē.

  "Tā nav izpirkuma maksa, tas nav izstāšanās rēķins, tā nav atriebība. Tā ir vienkārša rēķinu nokārtošana," uzsvēra Barnjē.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.