Ziņas

 • Pabriks: Pilnīgas "airBaltic" privatizācijas gadījumā Latvija pieļautu stratēģisku kļūdu

  Rīga, 23.okt., LETA. Ja Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" investoru piesaistes rezultātā notiktu pilnīga aviokompānijas privatizācija, Latvija no ekonomiskā un drošības viedokļa pieļautu stratēģisku kļūdu, uzskata Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Artis Pabriks (V).

  Kā aģentūru LETA informēja deputāta palīdze Inga Tauriņa, Pabriks ir pārliecināts, ka stratēģiskā investora piesaistē nedrīkst atkāpties no uzstādījuma valstij saglabāt 51% "airBaltic" akciju. Viņš uzskata, ka investoru piesaiste pati par sevi ir drošības jautājums, jo īpaši tādā nozarē kā aviācija.

  "Ir virkne kritēriju, kas ir jāizpilda gan ārvalstu, gan vietējiem investoriem, un diemžēl līdz šim mēs nevaram lepoties ar spīdošiem labās prakses piemēriem, kur Latvijas valstij stratēģiski svarīgi objekti ir veiksmīgi nodoti investoru rokās. Pieredzes ir dažādas, tādēļ es skeptiski vērtēju ieceri pilnībā privatizēt "airBaltic"," skaidroja Pabriks.

  Politiķis piebilda, ka valsts ir ieguldījusi kompānijā ievērojamus finanšu līdzekļus, ir atjaunota "airBaltic" stabilitāte, palielināta ekonomiskā un stratēģiskā nozīme. Tādēļ šādā brīdī pilnībā zaudēt ietekmi nacionālajā aviokompānijā, Latvija nevar atļauties, pārliecināts Pabriks.

  "Tas būtu tuvredzīgi un negodīgi pret Latvijas iedzīvotājiem, kuriem vairākus gadus ir skaidrots, kāpēc būtiski ir nodokļu maksātāju naudu ieguldīt tieši nacionālās aviokompānijas "airBaltic" glābšanā, tā vietā, lai līdzekļus novirzītu, piemēram, izglītībai, veselībai, aizsardzībai," pauda eiroparlamentārietis.

  "Nedrīkst arī aizmirst, ka "airBaltic" biznesa attīstības kurss, kura laikā kompānijai ir izdevies stiprināt savu un arī Latvijas valsts reputāciju, ar jebkura jauna investora piesaisti, Latvijas valstij zaudējot ietekmi kompānijā, tiks apdraudēts," uzskata deputāts.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.