Ziņas

 • Dānijas sociāldemokrāti un DF aicina Rasmusenu vērsties pret kustības brīvību ES

  Kopenhāgena, 19.jūn., LETA--THE LOCAL. Dānijā opozīcijā esošie sociāldemokrāt atraduši kopīgu valodu ar labējo Dāņu Tautas partiju (DF), aicinot premjerministru Larsu Leki Rasmusenu darīt kaut ko, lai ierobežotu kustības brīvību Eiropas Savienībā (ES).

  Sociāldemokrātu līdere Mete Frederiksena un DF priekšsēdētājs Kristians Tulesens-Dāls uzskata, ka ārvalstu viesstrādnieki atstāj negatīvu ietekmi uz algām un nodarbinātību Dānijā.

  Kā negatīvus piemērus viņi minēja arī citu ES dalībvalstu pilsoņus, kas Dānijā pieprasa sociālos pabalstus vai ubago.

  Frederiksena un Tulesens-Dāls pieprasījuši sarunas ar premjerministru par šo jautājumu, ziņo laikraksts "Jyllands-Posten", norādot, ka pieaugošā sadarbība starp tradicionāli savstarpēji naidīgās attiecībās esošajām partijām var ietekmēt Dānijas politiku ES jautājumos.

  Tulesens-Dāls intervijā laikrakstam pauda viedokli, ka Rasmusenam jāuzņemas vadība kustības brīvības radīto problēmu risināšanā un jāsāk sarunas, lai "varētu sākties dāņu ofensīva pret ES attiecībā uz kustības brīvību".

  Frederiksena piebilda, ka šim jautājuma būtu jābūt valdības un premjerministra prioritāšu saraksta augšgalā, bet tā nav.

  Pirms iepriekšējām parlamenta vēlēšanām 2015.gadā Rasmusens pats kritizēja ārvalstu strādniekus, ko dēvēja par "zemeņu lasītājiem".

  Tomēr sociāldemokrāti un DF, kas nav pārstāvēti valdībā, pārmet Rasmusenam, ka nekas liels šajā jautājumā nav darīts.

  Rasmusens, kurš pārstāv konservatīvi liberālo partiju "Venstre", "Jyllands-Posten" paziņoja, ka noraida šo kritiku.

  "Problēma nav iegūt atbalstu šim viedoklis Dānijā. Problēma ir nodrošināt pietiekamu atbalstu Eiropā," norādīja Rasmusens, piebilstot, ka viņš vienmēr ir gatavs uzklausīt konkrētus ierosinājumus.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.