Ziņas

 • Lietuvas premjers: Sinkevičam piedāvātā eirokomisāra portfeļa kritiķi neapzinās EK darba kārtību

  Viļņa, 12.sept., LETA--BNS. Eiropas Komisijas (EK) portfeļa, kas piedāvāts Lietuvas virzītajam Virginijam Sinkevičam, kritiķi neapzinās Briseles darba kārtību un nākamās EK prezidentes Urzulas fon der Leienas prioritātes, paziņojis Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis.

  Leiena, kuras vadītā EK sāks darbu novembrī, Lietuvas kandidātam piedāvājusi atbildību par vides un okeānu jomu.

  Lietuvas ekonomikas un inovāciju ministra Sinkeviča kritiķi uzstāj, ka viņam būs pārāk maza ietekme EK, jo Eiropas Savienības pilnvaras vides jautājumos ir ierobežotas.

  '"Es šiem komentētājiem teiktu, ka viņi neapzinās Eiropas darba kārtību un pašreizējās problēmas, un viņi, visticamāk, nav iepazinušies ar jaunās EK prezidentes prioritātēm un izaicinājumiem ne tikai nākamajiem pieciem gadiem, bet arī nākamajiem desmit gadiem vai vēl ilgākā periodā," premjers sacījis ziņu radiostacijai "Žiniu radijas".

  "Klimata pārmaiņas un vides aizsardzība kļūst par vienu no nozīmīgākajiem jautājumiem, kas ir skaidri redzams," viņš piebildis.

  Skvernelis apgalvojis, ka 28 gadus vecais Sinkevičs mudinās Centrālās un Austrumeiropas valstis darīt vairāk klimata pārmaiņu un vides aizsardzības jomā.

  "Ja mēs risināsim šos izaicinājumus, tas būs milzīgs un nozīmīgs ieguldījums mūsu un mūsu bērnu nākotnē," teica Lietuvas premjerministrs.

  Eksperti norādījuši, ka ietekmīgais Nīderlandes politiķis Franss Timmermanss ir EK viceprezidents klimata pārmaiņu darba kārtības īstenošanā, tādējādi viņš noteiks, cik liela atbildība tiks deleģēta Sinkevičam.

  Lietuvas premjers noradīja, ka tāda ir EK darba struktūra. "Tāda ir struktūra. Ir astoņi viceprezidenti, kas ir atbildīgi par dažādām jomām," viņš paskaidroja.

  Sinkevičam uzticēta atbildība par zivsaimniecības jomu, kas īpaši nozīmīga ir laikā, kad Lielbritānija izstājas no Eiropas Savienības.

  Lietuvas ekonomikas ministra amatā Sinkēvičs ir kopš 2017.gada. Pirms tam viņš strādājis Lietuvas valsts lidostu operatorkompānijā "Lietuvos oro uostai", pasta kompānijā "Lietuvos paštas" un ārvalstu investīciju veicināšanas aģentūrā "Investuok Lietuvoje", kā arī Eiropas politikas analīzes centrā Vašingtonā un bijis praksē Lietuvas vēstniecībā ASV.

  Jaunajiem eirokomisāriem vēl nepieciešams Eiropas Parlamenta apstiprinājums. Gaidāms, ka jaunais EK sastāvs darbu sāks 1.novembrī.

  Līdzšinējā EK sastāvā Lietuvu pārstāv komisārs Vītenis Povils Andrjukaitis, kurš ir atbildīgs par veselības un pārtikas drošuma jautājumiem

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.