Ziņas

 • ES mājā notiks Pasaules savvaļas sugu dienai veltīts pasākums

  Rīga, 1.marts, LETA. Eiropas Savienības (ES) mājā šodien plkst.15 notiks Apvienotās Nāciju Organizācijas (ANO) Pasaules savvaļas sugu dienai veltīts pasākums "No suvenīriem līdz bruņotiem konfliktiem - īsumā par apdraudēto sugu nelegālo tirdzniecību", aģentūru LETA informēja Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) sabiedrisko attiecību speciāliste Maija Rēna.

  Par Pasaules savvaļas sugu dienu ANO pasludinājis 3.martu, atzīmējot konvencijas par starptautisko tirdzniecību ar apdraudētajām sugām (CITES) parakstīšanu un šīs dienas laikā visā pasaulē notiek dažādi sabiedrību izglītojošie un iesaistoši pasākumi.

  Šai dienai veltītā pasākuma laikā apmeklētāji varēs uzzināt, kāda ir apdraudēto sugu nelegālās tirdzniecības cena un sekas ne tikai augu un dzīvnieku pasaulē, bet arī sabiedrībai. Tiks apspriests, ko ikviens iedzīvotājs var darīt, lai apdraudēto sugu nelegālo tirdzniecību samazinātu. Tāpat būs iespēja arī aptaustīt un apskatīt konfiscētos izstrādājumus no CITES sugām, piemēram, krokodila izbāzni, geparda ādu, ziloņkaulu, pitona ādas izstrādājumus.

  Pasaules savvaļas sugu diena šogad veltīta lielajiem kaķiem - apdraudētajiem plēsējiem. "Latvijā savvaļā dzīvo viens kaķu dzimtas sugas pārstāvis - Eirāzijas lūsis, un eksperti šī dzīvnieka aizsardzības stāvokli Latvijā vērtē kā arvien labāku, taču šī kaķa radiniekiem citviet pasaulē klājas diezgan bēdīgi," norādīja Rēna.

  CITES ir otra lielākā starptautiskā vienošanās dabas aizsardzības jomā, kurā iekļautas vairāk nekā 35 000 dzīvnieku sugas. Šajā konvencijā, kuru parakstījušas 184 valstis, iekļautas tādas retas sugas kā ziloņi, degunradži, tīģeri, plēsīgie putni, vaļi, stores, papagaiļi, orhidejas, lūši u.c. Tā ir starptautiska vienošanās starp dalībvalstīm, kuras mērķis ir nodrošināt, ka starptautiskā tirdzniecība ar savvaļas augu un dzīvnieku sugām neapdraud to pastāvēšanu dabā.

  ES māja atrodas Rīgā, Aspazijas bulvārī 28.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.