Ziņas

 • Baltais nams mudina Londonu un ES uz "elastību" "Brexit" lietā

  Vašingtona, 4.nov., LETA--DPA. Baltais nams ceturtdien pēc Lielbritānijas tiesas sprieduma, ar kuru, domājams, tiks aizkavēta Apvienotās Karalistes izstāšanās no Eiropas Savienības (ES), mudināja Londonu un ES saglabāt "elastību".

  "Mēs mudinām Apvienoto Karalisti un ES savās sarunās arī turpmāk būt elastīgām un izstrādāt procesu, kas ir gluds, pragmatisks, caurskatāms un produktīvs," runājot ar žurnālistiem ASV prezidenta lidmašīnā, sacīja Baltā nama pārstāvis sakariem ar presi Ēriks Šulcs.

  Viņš piebilda, ka Vašingtona rūpīgi seko līdzi notikumu attīstībai, kā arī strādā kopā ar amatpersonām Londonā un Briselē, lai garantētu, ka "Brexit" nesarūgtina finanšu tirgus.

  Šulcs arī piebilda, ka ASV un Lielbritānijas "īpašās attiecības" turpinās.

  "Tas ir Savienoto Valstu ārpolitikas pamats. Bet līdzīgi ES joprojām ir Savienoto Valstu neaizstājams partneris centienos stimulēt ekonomikas izaugsmi, kā arī risināt reģionālos un ekonomiskos izaicinājumus."

  Londonas Augstā tiesa ceturtdien nolēma, ka Lielbritānijas parlamentam, nevis valdībai jāapstiprina lēmums par izstāšanās sākšanu no ES.

  Dauningstrīta paziņojusi, ka valdība pārsūdzēs tiesas lēmumu.

  Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja apliecinājusi, ka grib Lisabonas līguma 50.pantu iedarbināt līdz nākamā gada marta beigām, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu, tomēr tiesas balsojums šo grafiku var aizkavēt.

  Gaidāms, ka likumdevēji pieprasīs vairāk informācijas un lielāku teikšanu par valdības sarunu stratēģiju.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.