Ziņas

 • Eiropas Elektronisko sakaru regulatoru iestādes birojs arī turpmāk atradīsies Rīgā

  Rīga, 6.jūn., LETA. Eiropas Elektronisko sakaru regulatoru iestādes birojs (BEREC) arī turpmāk atradīsies Rīgā, aģentūru LETA informēja Eiropas Parlamenta (EP) deputāta Krišjāņa Kariņa (V) birojā.

  Par biroja turpmāko darbību Rīgā lemts, noslēdzoties EP un Padomes sarunām par regulu, ar kuru tiek pilnveidota BEREC darbība. "Esam panākuši vienošanos ar dalībvalstīm par BEREC turpmāko darbību un pienākumiem, lai efektīvi pārraudzītu telekomunikāciju tirgu.

  Vienlaikus pēc plašākām diskusijām likumā Rīga ir saglabāta kā BEREC biroja mītnes vieta. Šobrīd BEREC birojs ir vienīgā šāda ES līmeņa iestāde Latvijā un šīs dienas vienošanās ir apstiprinājums, ka tās mājvieta paliks Rīgā," uzsvēra Kariņš.

  Likums stiprinās konkurenci un uzraudzību pār tirgu, kā arī iestādes ekspertīzi un cilvēkresursus, norāda deputāta birojā, piebilstot, ka BEREC darbības pilnveidošana ir solis pretī vienotajam digitālajam tirgum, nodrošinot tirgus harmonizāciju. "Mēs zinām, ka likumu pieņemšana ir tikai viena daļa no sekmīga rezultāta, būtiska ir arī tā piemērošana un ieviešana. Stiprinot BEREC, mēs speram nozīmīgu soli tuvāk vienotam ES telekomunikāciju tirgum, kura pamatā ir konkurence, kas, savukārt, vienmēr nozīmē labāku cenu un pakalpojumu kvalitāti patērētājiem," teica eiroparlamentārietis.

  EP un dalībvalstu panāktā vienošanās jāapstiprina Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un gala balsojumā EP plenārsesijā.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.