Ziņas

 • Rīgā pulcēsies sociālās nozares eksperti un speciālisti no Eiropas

  Rīga, 24.aug., LETA. No šodienas līdz rītdienai, 25.augustam, Rīgā, viesnīcas "Radisson Blu Hotel Latvija" Konferenču centrā, Elizabetes ielā 55, norisināsies Starptautiskais samariešu forums par sociālajiem pakalpojumiem Latvijā un Eiropā.

  Kā aģentūru LETA informēja Latvijas Samariešu apvienības pārstāve Baiba Pare, forums vienuviet pulcēs sociālo pakalpojumu nozares ekspertus un speciālistus. Kopumā apmēram 300 dalībnieki demonstrēs inovācijas un labās prakses piemērus.

  Pare norādīja, ka foruma mērķis ir prezentēt inovatīvākos pasaules risinājumus, apskatīt vietējos un ārvalstu labo prakšu piemērus, aktualizēt sociālo pakalpojumu jautājumus Eiropā un Latvijā, diskutēt par sociālās jomas inovācijām un attīstību.

  Konference pulcēs Latvijas un ārvalstu, tostarp Vācijas, Austrijas, Itālijas, Polijas, Slovākijas, Lietuvas, Nīderlandes un citu valstu profesionālās asociācijas, sociālās jomas nevalstiskās organizācijas, sociālo pakalpojumu sniedzējus, kā arī Eiropas Parlamenta, valsts institūciju un pašvaldības sociālo dienestu pārstāvjus.

  Latvijas Samariešu apvienības direktors Andris Bērziņš norādīja, ka starptautiskais forums noteikti ir lielākais un apjomīgākais sociālās jomas pasākums kāds Latvijā ir bijis. "Forums Rietumeiropā līdz šim noticis jau astoņas reizes un pirmo reizi vēsturē šis forums tiks veltīts tēmām par sociālajiem pakalpojumiem, kā arī pirmo reizi tas notiks Eiropas jauno dalībvalstu pusē - Latvijā.

  Pēc Bērziņa paustā, Latvijas Samariešu apvienība šogad svin savu divdesmit piecgadi, tāpēc tika izvirzīts ambiciozs mērķis – atvest uz Latviju labāko sociālo pakalpojumu jomā, kas šobrīd ir Eiropā izveidots un pieejams, no kā varētu mācīties un gūt labākās atziņas, lai palīdzētu savas valsts iedzīvotājiem nākotnē. "Foruma apmeklētājiem noteikti būs interesanti un noderīgi gan redzesloka paplašināšanai, gan profesionāli savā darbības jomā," piebilda Bērziņš.

  Starptautiskais Samariešu forums ir starptautiskās organizācijas "Samaritan International" iniciēts pasākums, kuru reizi divos gados rīko kādā no organizācijas dalībvalstīm. Šogad Forumu kopā ar "Samaritan International" organizē Latvijas Samariešu apvienība.

  "Samaritan International" apvieno 19 Samariešu organizācijas no 16 Eiropas valstīm, ar vairāk nekā trīs miljoniem biedru un 450 000 darbinieku.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.