Ziņas

 • ES mājā debatēs par pieciem Eiropas turpmākās attīstības scenārijiem

  Rīga, 2.jūn., LETA. Eiropas Savienības (ES) mājā Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komiteja (EESK) šodien rīkos debates, lai uzklausītu Latvijas pilsoniskās sabiedrības viedokli par pieciem Eiropas turpmākās attīstības scenārijiem, aģentūru LETA informēja ES mājā.

  Pasākumā, kura sākums plānots plkst.10.30, diskutēs par Eiropas Komisijas (EK) prezidenta Žana-Kloda Junkera "Baltajā grāmatā" izklāstītajiem Eiropas turpmākās attīstības scenārijiem.

  Debašu dalībnieki būs darba devēju un darba ņēmēju organizāciju un citu pilsoniskās sabiedrības grupu pārstāvji, kā arī Latvijas Ārlietu ministrijas (ĀM) parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica un EK pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka. Pasākuma moderators būs Latvijas žurnālists Ansis Bogustovs.

  Debates rīko EESK delegācija, kuras sastāvā ir Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) prezidents Vitālijs Gavrilovs, bijušais Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) priekšsēdētājs Pēteris Krīgers un Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācijas (LPIAA) starptautisko un Eiropas Savienības (ES) lietu padomniece Baiba Miltoviča.

  ES mājā skaidro, ka EESK ir ES iestāde, kas pārstāv pilsonisko sabiedrību, - katrā dalībvalstī rīko debates par Eiropas nākotni, lai uzzinātu attiecīgās valsts pilsoniskās sabiedrības viedokļus, prioritātes un bažas. Šādas nacionālās debates ir daļa no pašreizējās plašās diskusijas par "Eiropas turpmāko virzību", ko aizsāka Eiropas iestādes visā ES un kurā līdzvērtīgi ir iesaistīti iedzīvotāji, iestādes un organizācijas.

  Debatēs paustās idejas tiks izmantotas EESK atzinumā par Eiropas nākotni, kas nāks klajā 2017.gada jūlijā. Minētā atzinuma mērķis ir līdz Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām 2019.gada jūnijā ietekmēt ES lēmumu par rīcību turpmākajos mēnešos un Eiropas nākotni, norāda ES mājā.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.