Ziņas

 • Kučinskis: Eiropas valstīm jābūt atvērtām vienai pret otras viedokli, pat ja tie atšķiras

  Rīga, 25.janv., LETA. Eiropas valstīm jābūt atvērtām vienai pret otras viedokli, pat ja tie atšķiras, šodien Pasaules Ekonomikas foruma ietvaros notikušajā augsta līmeņa līderu diskusijā, kas veltīta Eiropas nākotnei un globālajiem izaicinājumiem, sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

  Kučinska birojā aģentūru LETA informēja, ka diskusijās piedalījās vairāki desmiti pasaules valstu, starptautisku organizāciju, kā arī biznesa korporāciju līderi.

  Runājot par Eiropas nākotni, Kučinskis norādīja, ka ir jautājumi, kas ir sarežģīti un kas mūs šķeļ, tādējādi ietekmējot mūsu piederības sajūtu Eiropas Savienībai (ES). "Būtiski, ka pat par vissarežģītākajiem jautājumiem tiek diskutēts, bet vienlīdz svarīgi, lai valstis ieklausītos viena otrā un būtu atvērtas viens otras viedoklim pat, ja tie atšķiras," teica premjers.

  Kučinskis norādīja, ka šis laiks jāizmanto, lai atgūtu jo īpaši to sabiedrības daļu uzticību Eiropai, kas vēl arvien izjūt ekonomikas un finanšu krīzes sekas. Tāpat viņš uzsvēra, ka šis ir arī laiks, kad jāturpina nostiprināt īstenoto politiku noturību pret iespējamajiem izaicinājumiem nākotnē.

  "Mūsu turpmākās attīstības, konkurētspējas priekšnoteikums arvien vairāk būs darbaspēks - augsti attīstīts un izglītots. Tātad cilvēks. Izglītības kvalitāte, mūžizglītība, pētniecība un inovācijas - šo komponentu nozīme konkurētspējīgā ekonomikā būs izšķiroša," uzskata Kučinskis.

  Savukārt diskusijā, kas bija veltīta globālajiem izaicinājumiem, tika akcentēta nepieciešamība vairāk uzmanības pievērst konfliktu novēršanai. Atjaunot mieru pēc konflikta ir daudz dārgāk - gan tiešā, gan izpostītās cilvēku dzīves nozīmē. Ilgstošas krīzes un konflikti ir smaga nasta valstu un starptautiskajiem resursiem un cilvēktiesību īstenošanai. Šobrīd vairāk nekā 244 miljoni pasaules iedzīvotāju dzīvo ārpus savas dzimtās valsts, ieskaitot vairāk kā 65 miljonus, kas spiesti migrēt kara, vajāšanas vai dabas katastrofu dēļ.

  Ministru prezidents Pasaules ekonomikas forums Davosā piedalās no 24. līdz 26.janvārim.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.