Ziņas

 • ES komisārs Etingers atvainojas par "šķībo acu" komentāru par ķīniešiem

  Berlīne, 3.nov., LETA--DPA. Eiropas Savienības (ES) digitālās ekonomikas komisārs Ginters Etingers ceturtdien atvainojies par savu noniecinošo izteikumu "šķībās acis" attiecībā uz ķīniešiem.

  Vāciju pārstāvošais Etingers paziņojumā atzina, ka viņa izteikumi, kuros bija noniecinošas piezīmes arī par homoseksuāļiem un sievietēm, "nebija tik cieņas pilni, kādiem tiem vajadzēja būt".

  Komisārs biznesa forumā Hamburgā oktobrī bija izsmējis kādu Ķīnas politiķu delegāciju, sakot, ka visiem tās dalībniekiem mati esot saķemmēti no kreisās puses uz labo. Etingers arī nosauca ķīniešus par "blēžiem" ar "šķībām acīm".

  Komisāra izteikumi tika slepeni nofilmēti un video ar viņa teikto tika publicēts vietnē "YouTube".

  "Šīs piezīmes atklāj, ka dažos Rietumu politiķos ir nesaprotama pārākuma izjūta," trešdien paziņoja Ķīnas Ārlietu ministrijas preses pārstāve.

  Etingers saņēmis kritiku arī par tajā pašā forumā paustiem noniecinošiem izteikumiem par homoseksuāļiem un sievietēm.

  Viņš bija teicis, ka, ņemot vērā Vācijas liberālo labklājības sistēmu ar dāsnajiem pabalstiem, nebūtu brīnums, ja tiktu ieviestas "obligātas geju laulības".

  Savukārt sievietes Vācijā nevarētu iegūt vadošus amatus, ja nepastāvētu kvotu sistēma, forumā lika saprast komisārs.

  Kā ziņots, pagājušajā nedēļā kļuva zināms, ka Etingers ieņems arī ES budžeta komisāra amatu, jo līdzšinējās budžeta komisāre un viceprezidente Bulgārijas pārstāve Kristalina Georgijeva atkāpusies no amata, lai varētu kļūt par Pasaules Bankas galveno izpilddirektori.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.