Ziņas

 • Rinkēvičs: Demokrātiski un ekonomiski spēcīga Ukraina ir visas Eiropas interesēs

  Rīga, 27.jūn., LETA. Demokrātiski un ekonomiski spēcīga Ukraina ir visas Eiropas interesēs, piedaloties Dānijas un Ukrainas valdību organizētā konferencē par Ukrainas reformu procesu sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).

  Kā aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM), Rinkēvičs vērsa uzmanību uz jau notikušo reformu procesu Ukrainā, norādot, ka pašreizējās reformas tiek veiktas, risinot sarežģītu ekonomisko un drošības situāciju valstī. "Konflikts Ukrainas austrumos joprojām ir nopietns izaicinājums Ukrainai. Tādēļ ir svarīga Minskas līgumu pilnīga īstenošana, ko veic visas iesaistītās puses," uzsvēra ministrs.

  Viņš vērsa uzmanību uz Ukrainas valdības panākumiem decentralizācijas un valsts pārvaldes, publisko iepirkumu, valsts uzņēmumu pārvaldes, veselības aprūpes, izglītības un pensiju reformu jomās.

  "Lai reformas būtu veiksmīgas, Ukrainas tautai ir jājūt atbalsts gan cīņā par savas valsts brīvību, neatkarību un teritoriālo nedalāmību, gan Ukrainas politieslodzīto Krievijā atbrīvošanu. Starptautiskajai sabiedrībai ir jāsniedz lielāks atbalsts," konferencē sacīja Rinkēvičs.

  Ārlietu ministrs pauda pārliecību, ka Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis ir nonākušas pie vienotas izpratnes par atbalstu Ukrainai tās transformācijas ceļā. Latvija ne tikai piedāvā pilnīgu politisko atbalstu Ukrainas ciešākai integrācijai ES, bet arī sniedz praktisku palīdzību, daloties reformu pieredzē ar Ukrainu, īpaši reģionālās reformas, lauksaimniecības un korupcijas apkarošanas jomās, kā arī īstenojot izglītības projektus.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.